przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
372336 odwiedzin

IBUK Libra 24 h

A A A

PLATFORMA KSIĄŻEK

ELEKTRONICZNYCH

 

Od początku 2014 r. nasza biblioteka umożliwia czytelnikom korzystanie z zasobów platformy libra.ibuk.pl. Dzięki platformie IBUK czytelnicy mają dostęp do elektronicznych wersji książek znajdujących się w bazie.


Konsorcjum Mazowieckich Bibliotek Publicznych - 1247 pozycji


- zalety e-czytelni IBUK

  • czynny 24 godziny na dobę z każdego miejsca: domu, pracy, uczelni, biblioteki
  • z jednej ksiązki może jednocześnie korzystać 5 osób
  • możliwość pracy z tekstem: robienie własnych notatek, zakreślania i tagowania wybranych ważnych fragmentów, dodawanie zakładek
  • funkcja wyszukiwania słów i fraz w całym tekście książki

- zasady korzystania

Korzystanie z usług IBUK przysługuje  czytelnikom MBP w Sochaczewie i jest możliwe wyłącznie po zarejestrowaniu się w systemie platformy IBUK.

W tym celu należy zgłosić się do Wypożyczalni dla dorosłych MBP aby otrzymać kod dostępu (PIN). Umozliwi on założenie osobistego konta myIBUK i bezpłatny dostęp do książek (znajdujących się w bazie IBUK) poza siedzibą biblioteki, w tym: pracy z tekstem, czytania publikacji na urządzeniach mobilnych i przeprowadzenia wielu innych operacji.



Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Mozilla Firefox, Google Chrome lub Safari, jak również przeglądarkę Internet Explorer od wersji 10. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.


Jak poruszać się po platformie IBUK Libra i korzystać z dostępnych narzędzi - libra-pomoc.pdf

Zobacz także film "Osobista półka myIBUK":

https://www.youtube.com/watch?v=7GNxlHtmtWk

kontakt