przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
453005 odwiedzin
Setne urodziny byłej dyrektorki MBP

Pani Helena Kaźmierczak urodzona 11.02.1923 r. była dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie w latach 1959 – 1986.

Ważnym aspektem działalności oświatowej w tym czasie było utworzenie Studium Kultury, które powstało z inicjatywy dyrektor Heleny Kaźmierczak oraz Towarzystwa Wiedzy Powszechnej.

W ramach studium odbywały się liczne odczyty i zajęcia edukacyjne prowadzone przez prelegentów Towarzystwa.

W lutym 1986 roku po dwudziestu ośmiu latach pracy w bibliotekarstwie pani Helena Kaźmierczak odeszła na emeryturę.

Tak wspomina panią Helenę obecna dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Barbara Bronicz:

Bardzo miło wspominam pierwsze spotkanie z panią Heleną Kaźmierczak. Myślę, że od razu się polubiłyśmy i nawiązałyśmy przyjacielskie relacje. Pani Helena telefonowała do mnie. Świętowałyśmy razem z koleżankami bibliotekarkami jej 90 urodziny. Wtedy to dostałam od pani Heleny spisane na kartce cenne rady, z których korzystam do dziś z nadzieją, że okażą się skuteczne, tak jak w przypadku pani Heleny.

Dla Hanny Jażdżyk kustosza Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie p. Helena Kaźmierczak była pierwszą dyrektorką, która przyjmowała ją do pracy w bibliotece. Wspomina ona panią Helenę, jako osobę bardzo zaangażowaną w działalność biblioteki na rzecz środowiska lokalnego oraz aktywnie pracująca w organizacjach społecznych.

Pani Helena Kaźmierczak włożyła ogromny wkład w rozwój sochaczewskich bibliotek za co jej serdecznie dziękujemy.

Z okazji setnej rocznicy urodzin dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie Barbara Bronicz oraz pracownicy biblioteki życzą pani Helenie dużo zdrowia, spokoju oraz wielu szczęśliwych dni w gronie rodziny i najbliższych.

A A A
17.02.2023
godz.15:16
 
kontakt