przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
453007 odwiedzin
Dyskusyjny Klub Książki - jaką tajemnicę ukrywa skórzana brązowa teczka ?

Po świątecznej przerwie  30 stycznia jak zwykle o godz. 16.00 odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.  Tematem dyskusji była książka amerykańskiego pisarza i agenta literackiego Billa Clegga „Koniec dnia”.

„ Clegg jak zawsze pisze prosto i elegancko, portrety bohaterów są doskonale nakreślone, ale prowadzenie fabuły z wymyślnymi, wymagającymi uwagi zwrotami akcji sprawia, że proza ta wywiera niesamowity efekt poetyckiej wręcz niejednoznaczności i tajemnicy ".(tekst z okładki )

Pozornie niemające ze sobą nic wspólnego wątki autor książki łączy w niezwykle przemyślany sposób. W jeden wyjątkowy dzień losy bohaterów układają się w całość. Ujawniają się sekrety sprzed ponad pół wieku.  Clegg w ten sposób przypomina, że nasze wybory i decyzje rzutują nie tylko na naszą przyszłość ale także na życie innych.

Uczestniczki spotkania stwierdziły, że książka jest dobrze stylistycznie napisana, ale wymaga dużo uwagi i skupienia w czasie lektury. Ocena powieści była niejednoznaczna. Dla jednych drobiazgowe opisy, wielość postaci i wydarzeń, zagmatwania fabuła były męczące, dla innych stały się literackim wyzwaniem.

 

Na następne spotkanie zapraszamy 27 lutego o godz. 16.00

Będziemy rozmawiać o książce Magdaleny Witkiewicz „Córka generała”

Serdecznie zapraszamy.

A A A
02.02.2023
godz.10:49
 
kontakt