Sochaczew
3 września cała Polska czyta Mickiewicza

3 września  cała Polska czyta  Mickiewicza

Już w najbliższą sobotę NARODOWE CZYTANIE – ogólnopolska akcja pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. W 2022 roku lekturą będą  „Ballady i romanse”   Adama Mickiewicza. Wydany dwieście lat temu w Wilnie tak zatytułowany zbiór poezji wieszcza zapoczątkował epokę romantyzmu w Polsce. Miejska Biblioteka Publiczna oraz Sochaczewskie Centrum Kultury zapraszają mieszkańców na specjalnie przygotowany z tej okazji spektakl słowno-muzyczny pt. „Dudziarz”, w którym wystąpią znane w naszym mieście postacie. Otwarta dla wszystkich impreza odbędzie się na placu Kościuszki w sobotę  3 września o godz. 15.00.

W klimat nadchodzących wydarzeń niech wprowadzi nas Kuba Michalski – ceniony autor, gitarzysta i wokalista:

Kuba Michalski - To lubię (Mickiewicz - Ballady i romanse) - YouTube

Kuba Michalski - Powrót Taty (Mickiewicz - Ballady i romanse) - YouTube