Sochaczew
Powroty do Polski

29 kwietnia w Klubie Kontrast odbył się spektakl literacko-muzyczny pt. "Powroty do Polski". Po raz kolejny instytucje kultury połączyły się aby pokazać co najpiękniejsze w polskiej literaturze i piosence poetyckiej.

Spotkanie z literaturą i muzyką odbyło się z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja! Liczymy, że spektakl ukazał jak piękna jest nasza Ojczyzna, nasz Kraj, nasz Dom! Przepiękne utwory wywołały wzruszenie i refleksje. Przybliżyliśmy polskich autorów tj. Mickiewicz, Orzeszkowa, Norwid i Konopnicka - których fragmenty dotyczące Polski z pewnością zapadły głęboko w pamięci.

Podobnie jak podczas wszystkich spektaklów Teatru z Dialogiem do wydarzenia włączyli się pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie, SCK Sochaczewskiego Centrum Kultury, dwutygodnika Ziemia Sochaczewska a także uczniowie i nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie.

Dziękujemy Wszystkim za obecność i zapraszamy na następne wspólne wydarzenia.

“Powroty do Polski”
Scenariusz: Anna Wolińska
Reżyseria: Teatr z Dialogiem
Narracja muzyczna: Jolanta Kawczyńska
Koordynacja: Magdalena Franszek-Niewiadomska
Scenografia: Marta Wasilewska
Wystąpili: Jolanta Kawczyńska, Barbara Sobkowicz, Magdalena Franaszek-Niewiadomska, Justyna Kwiatkowska-Kornatko, Justyna Kośka, Anna Wolińska, Arkadiusz Mamcarz, Sebastian Stępień, Wiktor Szczepanik, Artur Jeziorski, Patryk Woliński, Otylia Krawczak, Otylia Stawicka, Wiktor Szczepanik, Julia Duplicka, Zosia Duplicka, Dorota Stefańska, Basia Folle, Marina Kreminiuk.
01.05.2022