przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
432301 odwiedzin
Powroty do Polski

29 kwietnia w Klubie Kontrast odbył się spektakl literacko-muzyczny pt. "Powroty do Polski". Po raz kolejny instytucje kultury połączyły się aby pokazać co najpiękniejsze w polskiej literaturze i piosence poetyckiej.

 

Spotkanie z literaturą i muzyką odbyło się z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja! Liczymy, że spektakl ukazał jak piękna jest nasza Ojczyzna, nasz Kraj, nasz Dom! Przepiękne utwory wywołały wzruszenie i refleksje. Przybliżyliśmy polskich autorów tj. Mickiewicz, Orzeszkowa, Norwid i Konopnicka - których fragmenty dotyczące Polski z pewnością zapadły głęboko w pamięci.
 
Podobnie jak podczas wszystkich spektaklów Teatru z Dialogiem do wydarzenia włączyli się pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie, SCK Sochaczewskiego Centrum Kultury, dwutygodnika Ziemia Sochaczewska a także uczniowie i nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie.
 
Dziękujemy Wszystkim za obecność i zapraszamy na następne wspólne wydarzenia.

 

“Powroty do Polski”
Scenariusz: Anna Wolińska
Reżyseria: Teatr z Dialogiem
Narracja muzyczna: Jolanta Kawczyńska
Koordynacja: Magdalena Franszek-Niewiadomska
Scenografia: Marta Wasilewska
Wystąpili: Jolanta Kawczyńska, Barbara Sobkowicz, Magdalena Franaszek-Niewiadomska, Justyna Kwiatkowska-Kornatko, Justyna Kośka, Anna Wolińska, Arkadiusz Mamcarz, Sebastian Stępień, Wiktor Szczepanik, Artur Jeziorski, Patryk Woliński, Otylia Krawczak, Otylia Stawicka, Wiktor Szczepanik, Julia Duplicka, Zosia Duplicka, Dorota Stefańska, Basia Folle, Marina Kreminiuk.
A A A
01.05.2022
godz.15:18
 
kontakt