przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
417143 odwiedzin
Z DKK - w Ameryce Środkowej

Z DKK - W AMERYCE ŚRODKOWEJ WŚRÓD ŚWIĄTYŃ MAJÓW I NA SZCZYTACH AKTYWNYCH WULKANÓW

    Zdarza się że obowiązki zawodowe, szczególnie jeśli praca nie daje satysfakcji,

zmuszają do radykalnych decyzji i zmian w życiu. Często odskocznią od narzuconego schematu działania i odnalezienia życiowej równowagi bywa podróż.

Taką historię opowiada Anita Demianowicz w książce „Końca świata nie było”

„… po pięciu latach pracy w korporacji postanowiła zmienić swoje życie. Kupiła więc bilet, spakowała plecak, zostawiła w domu męża i wyjechała na pięć miesięcy do Ameryki Środkowej. Odwiedziła w tym czasie Gwatemalę, Honduras, Salwador i Meksyk. Aby naprawdę dobrze poznać kraje, w których się znalazła, uczyła się języka hiszpańskiego i mieszkała u gościnnych rodzin.”

Podróżniczka, dziennikarka i fotografka współpracuje z magazynami „Podróże”, „Poznaj świat” oraz „Rowertour”. Zafascynowana kulturą odwiedzonych krajów prowadzi wyjazdy dla kobiet, które również chciałyby przełamać swoje obawy czy poradzą sobie same w podróży  i ruszyć w świat.

   W czasie spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki 28 marca uczestniczki wymieniły się wrażeniami po lekturze książki a także własnymi doświadczeniami z wojaży po świecie, które okazały się bardzo ciekawe. W nawiązaniu do książki jedna z pań przyniosła przywieziony z wycieczki jako pamiątka kalendarz Majów.

21 grudnia 2012 roku, kiedy zakończył się kalendarz Majów, wywołał na świecie nie lada sensację. Była to data, która miała określić koniec świata jaki znamy.

 

Na następne spotkanie zapraszamy 25 kwietnia o godz. 16.00

Tematem dyskusji będzie książka Rachel Cusk „Życie na wsi”.

Gościem specjalnym będzie sochaczewianka prowadząca internetową sprzedaż roślin. Firma pani Agnieszki specjalizuje się w sprzedaży traw ozdobnych. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

A A A
29.03.2022
godz.09:52
 
kontakt