Sochaczew
Sochaczewskie Zaduszki Kulturalne

W ostatnią październikową sobotę Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewskie oraz Sochaczewskie Centrum Kultury zorganizowali Sochaczewskie Zaduszki Kulturalne — niecodzienny wieczór poezji i muzyki. Spotkanie było poświęcone prezentacji utworu Adama Mickiewicza "Dziady".

Podobnie jak podczas "Narodowego Czytania" do wydarzenia włączyli się pracownicy MBP, SCK, dwutygodnika Ziemi Sochaczewskiej a także uczniowie i nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie.

W spotkaniu aktywnie uczestniczyła publiczność, angażując się w tekst Mickiewicza. Wspólne głośne czytanie poezji sprawiło, że w Klubie Kontrast zapanowała niezwykła atmosfera. Można było odnieść wrażenie, że uczestnikom wieczoru udzieliło się poczucie wspólnoty – współuczestniczenia w poetyckim misterium.

Poetyckie Zaduszki zakończył występ młodzieży, która pod kierunkiem Jolanty Kawczyńskiej wprowadziła nas wszystkich w zadumę.

Sochaczewskie Zaduszki Kulturalne pozwoliły nam „zatrzymać się" na chwilę w pogoni codziennych obowiązków i zastanowić się nad sensem istnienia oraz przeżyć chwile skupienia.

Dziękujemy Wszystkim za obecność i zapraszamy na kolejne wspólne wydarzenia.

Fot. Iza Strzelecka, Sochaczewskie Centrum Kultury

02.11.2021