Sochaczew
To była wspaniała NOC BIBLIOTEK!

„Czytanie wzmacnia” - pod takim hasłem odbyła się 9 października tegoroczna siódma już ogólnopolska akcja Noc Bibliotek. Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie również włączyła się w tę akcję.

Ogromny sukces odniósł Oddział dla Dzieci Nr 1 przy ulicy 1 Maja 21, bowiem frekwencja przybyłych na wydarzenie dzieci przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów – pań bibliotekarek. Spektakl pt. „Cyrk Leśnych Robaczków” w wykonaniu aktorów z krakowskiego studia teatralnego KRAK-ART obejrzała blisko setka dzieci wraz z rodzicami. Tego jeszcze nie było! Sceną zawładnęły owady a w spektaklu poruszone zostały takie tematy jak: bezpieczeństwo, współpraca, czy przyjaźń. Dzieci w zabawny sposób pouczone zostały, że nie ten jest bohaterem, kto ma spryt, jest dobrze ubrany, lecz ten kto jest odważny i ma dobre serce. Aktorom udało się bardzo szybko zdobyć świetny kontakt z publicznością.

Po spektaklu przyszedł czas na szukanie skarbu ducha biblioteki. Dzieci aby go zdobyć musiały wykazać się w licznych konkurencjach – od sprawności fizycznej, przez łamigłówki po logiczne myślenie. Gdy skarb został odnaleziony, euforii nie było końca. Krótkim przerywnikiem wyśmienitej zabawy był poczęstunek. Dyrektor MBP Barbara Bronicz zaprosiła milusińskich na przepyszny tort. Kolejną atrakcją były warsztaty zdobienia koszulek i lnianych toreb. Nie zabrakło oryginalnych pomysłów, każda torba i koszulka miała swój niepowtarzalny urok. Zakończeniem tej niezapomnianej i wyjątkowej Nocy w Bibliotece był relaks na poduchach i czytanie bajek. Ponadto nie brakowało chętnych aby wykonać sobie bajeranckie wodne tatuaże. Po ponad czterech godzinach przyszedł czas, by się rozstać... Dzieci choć ciut zmęczone mocą atrakcji, rozrywkami i niespodziankami bardzo niechętnie opuszczały mury biblioteki. Jeszcze raz dziękujemy za tak liczne przybycie! Do zobaczenia za rok!

10.10.2021