przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
421353 odwiedzin
Nieznane oblicze Steve'a Jobsa

NIEZNANE OBLICZE STEVE’A JOBSA W PRZEJMUJĄCYCH WSPOMNIENIACH JEGO CÓRKI  - SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI,  „PŁOTKA” LISY BRENNAN – JOBS

Tematem rozmowy w czasie ostatniego spotkania DKK 25 października były trudne relacje między geniuszem branży komputerowej Stevem Jobsem a jego najstarszą córką.

Lisa Brennan – Jobs wychowywana przez lata tylko przez matkę zabiegała o uwagę i pomoc ze strony ojca, który początkowo zupełnie nie odnajdował się w roli rodzica do tego stopnia, że nawet testy DNA nie przekonały go ostatecznie iż Lisa jest jego córką.

W pewnym momencie przygarnął dziewczynę do swego domu ale stawiał wymagania zmuszające dziecko do emocjonalnej zdrady drugiego rodzica. Jego zły humor często wpływał na stosunki z córką. Ostatni rok studiów opłacili Lisie sąsiedzi ponieważ ojciec milioner nie zgodził się uiścić opłaty. Książka stanowi intymny zapis dorastania i życia w cieniu geniusza oraz walkę o własne zdanie w życiu zdominowanym przez niezwykle silne osobowości rodziców. Jest także poruszającą opowieścią o tym, że na wybaczenie i pojednanie nigdy nie jest za późno.

 

 

W listopadzie czytamy „Echa pamięci” Katherine Webb.

Na spotkanie zapraszamy 29 listopada o godz.16.00

A A A
26.10.2021
godz.20:35
 
kontakt