Sochaczew
Lato w bibliotece

Przez dwa tygodnie od 28 czerwca do 9 lipca w Oddziale dla dzieci Nr 1 przy ul. 1 Maja 21 trwały wakacje w bibliotece. Panie bibliotekarki przygotowały ciekawe wydarzenia i warsztaty inspirowane nie tylko literaturą. Ze względu na obostrzenia w tym roku ilość miejsc była ograniczona. Pierwszy dzień wakacji w bibliotece to zabawy i czytanie bajek na świeżym powietrzu. Nie zabrakło też zajęć sportowych, zagadek, quizów, rebusów oraz robienia i dekorowania lodów. Były warsztaty o szeroko pojętym bezpieczeństwie – w mieście, nad morzem i w górach. Drugi tydzień zainaugurowały zagadki detektywistyczne - czyli wakacje z Lassem i Mają. Dużo frajdy sprawiło dzieciom wyjście do kina Odeon na komedię fantasy pt. „Luca”. Dzieci biorące udział w naszych warsztatach mogły podszkolić się także z nauki języka angielskiego a to dzięki paniom lektorkom ze szkoły językowej Early Stage. Zwieńczeniem wakacji były eksperymenty – dzieci wyczarowały między innymi wir mleczny, wulkan oraz lawę. Nauczyły się również skręcania balonów. Na zakończenie każde dziecko biorące udział w akcji otrzymało upominek.

Mimo, iż w Oddziale dla dzieci Nr 1 wakacje się skończyły, to trwają one w najlepsze w Oddziale dla dzieci Nr 2 w Chodakowie. Za nami spotkanie z książką – czyli głośne czytanie fragmentów „Wakacji detektywa Pozytywki”, zajęcia ruchowe i konkursy na świeżym powietrzu, krzyżówki, rebusy oraz układanie tangramów. Odbyły się zabawy ze słowami, czyli tworzenie opowiadania lub wiersza ze ścinków gazet oraz turniej gier planszowych. Zajęcia w Chodakowie potrwają do 23 lipca. Zachęcamy do śledzenia naszego fanpage, gdzie codziennie umieszczamy relację z zajęć.

16.07.2021