przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
391502 odwiedzin
Spotkanie z międzywojenną książką

Biuro Programu "Niepodległa" 1 lipca br. o godz. 18.00 zaprasza instytucje kultury i miłośników książek na spotkanie z międzywojennym bestsellerem literatury popularnej. W rozmowie o "Dzikusce" Ireny Zarzyckiej - jednej z najpopularniejszych powieści tamtych lat, weźmie udział m.in. literaturoznawczyni, autorka książek i słuchowisk Iwona Rusek, a fragmenty książki przeczyta wybitny aktor młodego pokolenia Patryk Szwichtenberg. Spotkanie będzie również transmitowane online na kanałach Niepodległej Facebook i YouTube.

Wielotysięczne nakłady, ekranizacje z najlepszymi aktorami, sława i popularność... kto jednak pamięta o nich prawie sto lat później? Czy dziś jesteśmy w stanie zrozumieć, czym fascynowali się nasi dziadkowie i nasze babki? Czy fenomen literatury okresu międzywojnia dziś wciąż jest aktualny? Co w tych najpopularniejszych książkach lat 20. i 30. XX wieku sprawiło, że zyskały serca czytelników?

Aby spróbować odpowiedzieć na te i inne pytania, Biuro Programu "Niepodległa" zaprasza na cykl spotkań literackich "Bestseller w ogrodzie. Spotkanie z międzywojenną książką", w ramach którego w letnie pierwsze czwartki miesiąca zaprosimy na rozmowy o kolejnych czytelniczych hitach naszych przodków. Uspokajamy - nie trzeba przed spotkaniem zapoznawać się z każdą książką, gdyż na każdym spotkaniu aktor bądź aktorka będzie czytać wybrane fragmenty każdej książki, które pozwolą zrozumieć fenomen danej książki.

W pierwszy czwartek lipca zapraszamy na spotkanie z "Dzikuską" Ireny Zarzyckiej, która przebojem zdobyła rynek wydawniczy przedwojennej Polski. Spotkanie poprowadzi Miłka Skalska, jej rozmówczynią będzie literaturoznawczyni, autorka książek i słuchowisk Iwona Rusek, a fragmenty książki przeczyta wybitny aktor młodego pokolenia Patryk Szwichtenberg.

Spotkanie odbędzie się w Niepodległej. Miejsce spotkań 1 lipca br. o godz. 18.00. Transmisję spotkania będzie można oglądać w social mediach Niepodległej:

Facebook - https://fb.me/e/1PAWrhX39

YouTube - https://youtu.be/IsrC9Gn1Tto.

 

źródło: Biuro Programu "Niepodległa"

A A A
25.06.2021
godz.12:23
 
kontakt