Sochaczew
Bublioteka zaprasza do oglądania nowej wystawy

W związku z obchodzoną w całej Polsce 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie można obejrzeć wystawę poświęconą tematyce wojny polsko – bolszewickiej: „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa”.

Wystawa  postała przy współpracy  Biura Programu „Niepodległa” oraz Muzeum Wojska Polskiego. Pomyślana została jako materiał popularnonaukowy pomocny w uczczeniu setnej rocznicy zwycięskiej dla Polaków Bitwy Warszawskiej. Przypomina najważniejsze fakty i postaci związane z historią wojny polsko-bolszewickiej, jej przyczynami, przebiegiem i skutkami.

Ekspozycja składa się z 20 plansz. Merytoryczne teksty przygotowali specjaliści z Muzeum Wojska Polskiego. Na wystawie pokazano zabytki ze zbiorów Muzeum oraz wyjątkowe, archiwalne zdjęcia z 1920 roku. Zapraszamy wszystkich do spotkania z historią !