przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
372339 odwiedzin
100. Rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II

Papież przełomów, myśliciel i filozof, człowiek kultury i sztuki, poeta i aktor, miłośnik gór, człowiek pokoju i dialogu, niestrudzony pielgrzym, inspirator przemian na świecie, mistyk, człowiek wiary, Święty naszych czasów - JAN PAWEŁ II.

18 maja przypada 100 rocznica urodzin  wielkiego Polaka.  

W całej Polsce a także na świecie zaplanowano wiele uroczystości upamiętniających to wydarzenie. Z powodu epidemii zostają one przeniesione na ekrany telewizorów i do Internetu. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej  Centrum Myśli Jana Pawła II , gdzie można znaleźć mnóstwo ciekawych materiałów pozwalających zgłębiać  życie i dziedzictwo nauki Jana Pawła II:  https://www.centrumjp2.pl/100-urodziny/  .  Ze strony  tej można pobrać m.in. aplikację Cytaty JP2,  która  codziennie wyświetli skłaniający do refleksji  „cytat dnia”.

18 maja ruszy specjalny Portal jp2online.pl  w którego celem jest zachowanie i rozpowszechnianie  spuścizny po Janie Pawle II, będącej częścią polskiego dziedzictwa narodowego.  Będzie on gromadził w jednym miejscu  dokumenty, nagrania audio i video, fotografie, teksty i opracowania dotyczące Jana Pawła II.

Z kolei Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na wirtualny spacer po muzeum: https://domjp2.pl/wirtualny-spacer/.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie dostępny jest  szeroki wybór twórczości  literackiej Karola Wojtyły a także pozycji traktujących o życiu i nauczaniu Papieża Polaka.

A A A
15.05.2020
godz.13:31
 
kontakt