przejdź do Sochaczew.pl
332186 odwiedzin
BIBLIOTEKA CYFROWA POLONA

Biblioteka cyfrowa POLONA rozwijana przez Bibliotekę Narodową jest obecnie najnowocześniejszym tego typu portalem w Polsce i jednym z najnowocześniejszych na świecie. Jej podstawowym celem jest zapewnienie szerokiego, powszechnego i bezpłatnego dostępu do zasobu zdigitalizowanego piśmiennictwa polskiego oraz informacji o nim.

Polecamy, tu warto zajrzeć!  https://polona.pl/

Każdego dnia zbiory POLONY powiększają się średnio o 2 000 obiektów: książek, starych druków, rękopisów, grafik, map, nut, fotografii, ulotek, afiszy i pocztówek.  

Część zbiorów została pogrupowana w kolekcje tematyczne, a teksty popularnonaukowe na blogu Polony (blog.polona.pl) stanowią dobre wprowadzenie do całej rozmaitości obiektów dostępnych w bibliotece cyfrowej.

Panel prasy umożliwia dostęp do cyfrowych kopii prasy codziennej sprzed lat przez wbudowany kalendarz i jest nieocenionym źródłem informacji.

Większość udostępnionych zbiorów (jest ich ponad 3 mln)  należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.

Portal wyposażony jest w technologie wspomagające wyszukiwanie: filtry, przeszukiwanie pełnotekstowe oraz wiele innych narzędzi ułatwiających pracę ze zdigitalizowanymi obiektami.

Do przeglądania zasobów cyfrowej biblioteki POLONA nie jest wymagane zakładanie konta czy logowanie. Jednak zalogowanym użytkownikom umożliwione jest dodatkowo tworzenie kolekcji ulubionych obiektów, dodawanie notatek oraz zakładek w przeglądanych obiektach, a także bezpłatne pobieranie plików w najwyższej rozdzielczości (w formatach .jpg, .pdf).

źródło: https://www.bn.org.pl  

A A A
12.04.2020
godz.12:08
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość