Sochaczew
Spotkanie autorskie z Jolantą Śmielak-Sosnowską

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Jolantą Śmielak-Sosnowską dziennikarką oraz autorką książki „Lubię rozmawiać”, które odbyło się 21 lutego 2020 r.

Jolanta Śmielak-Sosnowska, od 25 lat dziennikarka lokalnej gazety „Ziemia Sochaczewska”. Opublikowała setki artykułów, wywiadów, reportaży. Od ponad 20 lat jest organizatorką Konkursu Młodych Dziennikarzy i charytatywnej akcji świątecznej „Paczka do paczki”. Od lat współpracuje z placówkami kultury oraz instytucjami  i organizacjami pożytku publicznego. Jest sochaczewianką   z urodzenia i wyboru, zainteresowaną lokalnymi wydarzeniami,  ale także historią i ludźmi tworzącymi naszą małą ojczyznę. Najlepiej świadczy o tym wydana kilka miesięcy temu książka zatytułowana „Lubię rozmawiać”. Zdaniem autorki to właśnie rozmowy z ludźmi pozwalają poznawać i utrwalać ich dokonania, odkrywać piękne karty naszego miasta w przeszłości  i współcześnie, pokazywać problemy, jakimi żyją mieszkańcy miasta.

21.02.2020