przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
439174 odwiedzin
"Sochaczewskie Komiksy"

18 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się premiera zapoczątkowanego przez Łukasza Kucińskiego projektu „Komiks Bliźniaczy”.

Całe wydarzenie podzielone było na dwie części. Miejscem obu był Oddział dla Dzieci Nr 1 przy ulicy 1 Maja 21.

O godzinie 10.00  odbyły się interaktywne warsztaty plastyczne w formie lekcji komiksu. Udział w zajęciach wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sochaczewie, zaś o godzinie 17.00 odbyła się prezentacja komiksów i spotkanie z ich Autorami. Byli to:

Piotr Kaźmierczak z albumem: „Wielki Podróżnik w Małym Świecie” (lat 12)
Weronika Zawadzka z albumem: „Przygody Jasia, jego Papugi i Budzika” (lat 9)
Dominik Ziemiańczyk z albumem: „Spacer Wujka Lukasa po Sochaczewie” (lat 11)
Tomasz Czemerajda z albumem: „Przygody wędkarza Roberta” (lat 8)
Natalia Wardziak z albumem: „Tajemniczy goście w Sochaczewie” (lat 11)
oraz Łukasz Kuciński - Bofzin, koordynator całego przedsięwzięcia.

Przypominamy, że "Projekt KOMIKS BLIŹNIACZY" to pomysł Łukasza Kucińskiego - Bofzina. Pomysłodawca założył wspólne tworzenie historyjki komiksowej bez wcześniejszego przygotowania wraz z dzieciakami. Wykreował zatem pewien rodzaj komiksowego strumienia świadomości, czy raczej komiksowej improwizacji, lub też komiksowego freestyle`u. Pomysłodawca tak mówi o całym przedsięwzięciu: „Tworzyliśmy razem te historie, jednak ostatecznie dałem wolną rękę uczniom i pozwoliłem im drobiazgowo narysować własną wersję historyjki. Dlatego tak wiele tu „smaczków” i zabawnych różnic. Ich porównywanie pozwala zaobserwować z jak różnym potencjałem do pracy zasiadają twórcy. Starałem się zadbać o to, by każdy z albumów zachowywał własną integralność i unikalność języka, jakim się posługiwał. Wszystko po to, by nie niszczyć indywidualnego stylu jego twórcy. Całość zaś oprawiłem jednolitą szatą graficzną z logotypami serii. Cieszy mnie również niezmiernie, że akcja każdego z nowych albumów osadzona jest choćby częściowo w Sochaczewie”. To co przebija z albumów to radość tworzenia i zabawy komiksem. Ten sam rodzaj radości jaką Bofzin poczuł ponad dwie dekady temu, gdy sam zaczął tworzyć pierwsze opowieści rysunkowe. Czyżby zatem teraz poprzez Projekt KOMIKS BLIŹNIACZY miała nastąpić międzypokoleniowa komiksowa zmiana warty? Nie wiadomo. Tymczasem cieszmy się faktem, że młodzi sochaczewianie tworzą własne historie i rysują komiksy.

A A A
19.02.2019
godz.10:26
 
kontakt