przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
439184 odwiedzin
STYCZNIOWE SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI

Spotkanie rozpoczęto od informacji zachęcającej do wzięcia udziału w wyborze kolejnej wspólnej lektury w akcji Narodowe Czytanie. Tym razem Polacy mogą wybierać spośród czterech utworów zaproponowanych przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Są to :

–                   „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego

–                   „Pamiątki Soplicy” Henryka Rzewuskiego

–                   „Beniowski” Juliusza Słowackiego

–                   „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Do 15 lutego 2017 r. każdy może zagłosować na ulubioną lekturę – w tym celu należy wybrać jeden z powyższych tytułów, umieścić go w temacie e-maila i wysłać na adres : narodoweczytanie@prezydent .pl

21 lutego, w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, prezydent Andrzej Duda ogłosi tytuł wybranego przez Polaków utworu.

Podczas spotkania dyskutowano również na temat książek Marii Ulatowskiej, autorki książek obyczajowych, chętnie wybieranych przez część czytelników.

Maria Ulatowska zaczęła pisać powieści dopiero na emeryturze. Zadebiutowała w 2011 r. książką „Sosnowe dziedzictwo” dobrze przyjętą przez czytelników. Od tego czasu ma już na koncie 12 powieści, w tym 3 napisane we współpracy z Jackiem Skowrońskim, autorem kryminałów.

27 lutego o godz. 17.00  Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z wyżej wymienionymi pisarzami. Będzie można nabyć ich książki wraz z autografem.

Serdecznie zapraszamy.

A A A
31.01.2017
godz.13:01
 
kontakt