przejdź do Sochaczew.pl
337560 odwiedzin
Wieczór z poezją i muzyką

22 października 2016 r. o godz. 17.00 w Miejskiej  Bibliotece  Publicznej w Sochaczewie odbył się wieczór poezji Tadeusza Hutkowskiego, w czasie którego autor  promował swój najnowszy tomik wierszy „Części znamienne”. Poeta od wielu lat mieszka i pracuje w Sochaczewie.

Zadebiutował w 2005 r. zbiorem wierszy „W milczeniu zbóż”. Następny tomik nosił tytuł „Między barwami”, publikował też swoje utwory w „Antologii poezji sochaczewskiej”. Od lat zabiegał o integrację lokalnego środowiska poetyckiego, organizując spotkania w sochaczewskich kawiarniach, grupa znalazła wreszcie stałe miejsce przy Miejskiej Bibliotece Publicznej.  Pan Tadeusz Hutkowski jest współzałożycielem Sochaczewskich Wieczorów Literackich  –  comiesięcznych spotkań lokalnej grupy poetów, jest też wraz  z sochaczewską biblioteką oraz Markiem Boczkiem współorganizatorem Turnieju Jednego Wiersza - „O kałamarz metafor”. Na kolejną edycję konkursu organizatorzy zapraszają 25 listopada tego roku. Tadeusz Hutkowski nie tylko zachęca innych do publicznego prezentowania swoich utworów  ale także sam poddaje się ocenie, z powodzeniem biorąc udział w konkursach poetyckich, kilkakrotnie zajął czołowe miejsca.

Do współpracy zaprasza również muzyków i wokalistów. Tym razem spotkanie uświetniła  p. Joanna Jagiełło z Warszawy, która zaśpiewała  utwory Agnieszki Osieckiej,  Bułata Okudżawy, Jaromira Nohavicy oraz własne kompozycje. Recital zakończyła utworem „Niech żyje bal” z repertuaru Maryli Rodowicz, który nuciła także publiczność. Artystka z zawodu jest anglistką, natomiast z zamiłowania pisarką, malarką, poetką i pieśniarką.

Spotkanie profesjonalnie poprowadził Maciej Woźniak, poeta  z Płocka, juror  wielu konkursów poetyckich. Z polotem i elokwentnie ocenił poezje czytane przez autora. Dzięki jego uwagom na temat wierszy p. Hutkowskiego wielbiciele poezji mieli możliwość w pełniejszy sposób odebrać twórczość naszego poety. Spotkanie zakończyły krótkie warsztaty, w czasie których prowadzący spotkał się z uczestnikami lokalnej grupy poetyckiej „Sochaczewskie Wieczory Literackie”.

W nastrojowej scenerii kramnic  goście spędzili wieczór w lirycznym nastroju i wrócili do domów obdarowani grafikami Artura Stuchały, sochaczewskiego artysty plastyka, który swoimi pracami ubogacił zbiór wierszy bohatera spotkania.

A A A
24.10.2016
godz.13:49
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość