przejdź do Sochaczew.pl
331485 odwiedzin
Poznajmy twórczość Rafała Kosika

Październik miesiącem twórczości Rafała Kosika w wypożyczalni dla dzieci.

Z tej okazji w galerii MBP została przygotowana mini wystawka książek wyżej wymienionego autora. Zachęcamy najmłodszych czytelników oraz ich rodziców do sięgnięcia po literaturę Rafała Kosika, który pisze głównie fantastykę naukową, często zbacza też w stronę horroru. Jego debiutem literackim było opowiadanie Pokoje przechodnie opublikowane w „Nowej Fantastyce” we wrześniu 2001. Publikował opowiadania w „Nowej Fantastyce”, „Science Fiction” oraz w internetowych czasopismach "Fahrenheit" i „Esensja”. Jego pierwszą powieścią był Mars, opublikowany w 2003 roku przez wydawnictwo Ares. Za następną powieść Vertical (2006) otrzymał nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Powieść ta zwyciężyła także w plebiscycie Nautilus 2006 (wraz z Czarnym pergaminem Rafała Dębskiego).


W 2008 roku ukazała się jego kolejna powieść Kameleon, która w roku 2009 otrzymała nagrodę główną Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego oraz Nagrodę im. Janusza A. Zajdla.

W latach 2004-2009 wydanych zostało 7 jego książek science fiction dla młodzieży z serii Felix, Net i Nika.

Na podstawie książki Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa zostanie nakręcony film, a jego scenariusz nagrodzono w Polsko-Włoskim Konkursie na Scenariusz Filmu dla Młodego Widza.

A A A
03.10.2016
godz.11:33
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość