"To Polska i nasi Ojcowie" - podsumowanie konkursu plastycznego

12 czerwca w miejskich kramnicach odbyło się podsumowanie III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego pt. "To Polska i nasi Ojcowie". Na konkurs wpłynęło ponad trzysta prac wykonanych różnymi technikami artystycznymi. Konkurs im. W. Ślewińskiego stał się corocznym przeglądem twórczości plastycznej, który na stałe razem z Wydarzeniem Artystycznym "Kocham Polskę..." Władysław Ślewiński organizuje Towarzystwo Miłośników Malarstwa W. Ślewińskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie.

Laureaci konkursu:

Szkoły Podstawowe   (6-12 lat)

Dyplom i Nagroda Prezydenta RP  -  Piotr Śliwa, Szkoła Podstawowa im.  M. Kolbego w Teresinie  (op. Małgorzata Klata)

Dyplom i Nagroda Muzeum Narodowego w Kielcach – Patrycja Mezińska,  Szkoła Podstawowa im.  M. Kolbego w Teresinie  (op. Małgorzata Klata)

Dyplom i Nagroda Muzeum Narodowego w Kielcach – Jakub Zając ,  Szkoła Podstawowa im.  M. Kolbego w Teresinie  (op. Małgorzata Klata)

Dyplom i Nagroda Muzeum Narodowego w Kielcach – Hanna Mika ZSP nr 6  w Żyrardowie  (op. Dorota Misiak)

Dyplom i Nagroda Dyrektora Radia Niepokalanów – Karol Wróbel,  Miejskie Przedszkole Nr 6 im. J. Tuwima w Sochaczewie  (op. Jolanta Kamińska)

Nagroda Posła na Sejm RP Macieja Małeckiego Aleksandra Rdes ZS im. Jana Pawła II w Baranowie (op. Małgorzata Rytel)

Nagroda Wójta Gminy Młodzieszyn – Julia Krysztowiak, SP.im. gen. St. Grzmota Skotnickiego w Młodzieszynie  (op.  Mirosława Jackowska)

Nagroda Wójta Gminy Iłów – Karolina Łacheta ,  SP w Kapturach (op. Anna Kamińska)

Nagroda Wójta Gminy Teresin – Martyna Wielogórska  Szkoła Podstawowa im.  M. Kolbego w Teresinie  (op. Małgorzata Klata)

Dyplom i nagroda Przewodniczącej Rady Powiatu, Haliny Pędziejewskiej - Adam Szymański,  Miejskie Przedszkole Nr 6 w  Sochaczewie (op. Jolanta  Kamińska)

Nagroda Wójta Gminy Sochaczew – Joanna  Pertykowska,  ZSP w Żyrardowie (op. Dorota Misiak)

Nagroda Wójta Gminy Brochów – Sebastian Szymańczak  ZS im. Jana Pawła II w Baranowie  (op. Małgorzata Rytel)

Nagroda Wójta Gminy Brochów – Lidia Ziemkiewicz  SP w Brochowie  (op. Bogusława Siekiera)

Nagroda Muzeum Narodowego w Krakowie  - Martyna Baranowska ZSP nr 6 w Żyrardowie (op. Dorota Misiak)

Nagroda Dyrektora Górnośląskiego Muzeum w Bytomiu – Wiktoria Karbowniczek   ZS im. Jana Pawła II w Baranowie  (op. Małgorzata Rytel)

Nagroda Dyrektora Górnośląskiego Muzeum w Bytomiu      - Karol Wysocki, Szkoła Podstawowa im.  M. Kolbego w Teresinie  (op. Małgorzata Klata)

Nagroda Mirosława Adama Orlińskiego – Szymon Kosman Miejskie Przedszkole nr 1 w Sochaczewie (op. Regina Pakulska)

Nagroda Muzeum Narodowego w Warszawie – Alicja Tomaszewska SP  im. Jana Pawła II w Baranowie (op. Małgorzata Rytel)

Dyplom i Nagroda Tygodnika Express Sochaczewski  –  Wiktoria Derdzikowska     SP  im. Jana Pawła II w Baranowie (op. Małgorzata Rytel)

Gimnazja   kl. I – III  (13-15 lat)

Dyplom i nagroda Prezydenta RP – Jan Mrożek , Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu  (op. Maria Mrożek)

Dyplom i Nagroda Prezydenta Lecha Wałęsy – Dagmara Cybulska, Gimnazjum Nr 2 w Sochaczewie  (op. Zdzisław Chlebowski )

Dyplom i Nagroda Samorządu  Miejskiego w Sochaczewie – Przemysław Drużny, Gimnazjum Nr 2 w Sochaczewie  (op. Zdzisław Chlebowski )

Dyplom i Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego Adam Struzika – Cezary Widawski  ZSP nr 4 w Żyrardowie (op. Ewa Wysocka)

Nagroda Wójta Gminy Sochaczew – Paulina Kępka ,  ZSP nr 6 w Żyrardowie (op. Dorota Misiak)

Dyplom i Nagroda Dyrektora MBP w Sochaczewie, Barbary Bronicz – Oliwia Łapińska Gimnazjum nr 4 w Żyrardowie  (op. Ewa Wysocka)

Dyplom i nagroda Prezesa TMMWŚ -  Paulina Gajda Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie (op. Zdzisław Chlebowski)

Dyplom i Nagroda Redakcji Radia Fama -  Norbert Bodych ZSP nr 6 w Żyrardowie (op. Dorota Misiak)

Szkoły Średnie  (16-18 lat)

Dyplom i nagroda Prezydenta RP – Katarzyna Mrożek, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu  (op. Maria Mrożek)

Dyplom i nagroda Dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie   Dominika Kożuch ZPSP im. Gersona w Warszawie

Dyplom i nagroda Dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie   Aleksandra Sienkiewicz ZPSP im. Gersona w Warszawie

Dyplom i nagroda Dyrektora Muzeum Narodowego w Kielcach   Dorota Pęksa Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Dyplom i nagroda Dyrektora Muzeum Narodowego w Kielcach – Klaudia Brzezińska, ZSP w Dąbrowie Górniczej. (op. Mariusz Wnukowski)

Dyplom i nagroda Dyrektora Muzeum Narodowego w Kielcach – Klaudia Ciepak, ZSP w Dąbrowie Górniczej  (op. Mariusz Wnukowski).

Dyplom i nagroda Dyrektora Muzeum Narodowego w Kielcach – Weronika Cieślik, ZSP w Dąbrowie Górniczej (op. Mariusz Wnukowski)

Dorośli

Dyplom  Prezydenta RP i Nagroda  Wojciecha Fibaka -  Marzanna  Sobieraj,  Sochaczew

Dyplom i nagroda Marszałka Woj. Mazowieckiego Adama Struzika – Kamil Biernacki ,  WTZ Sochaczew