Spotkanie z genealogią

26 maja w ramach obchodów Dni Rodziny w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Anną Ziejewską – genealogiem amatorem. Udział w warsztatach, będących żywą lekcją historii i sentymentalną podróżą w przeszłość wzięła młodzież z Gimnazjum nr 1 w Sochaczewie. Anna Ziejewska – z zawodu ekonomistka, ale jak podkreśla z zamiłowania humanistka, badania genealogiczne zarówno swojej rodziny jak i męża prowadzi od blisko dziesięciu lat. W domowym archiwum pani Anny znajduje się m.in. ponad czterysta fotografii przodków (począwszy od roku 1910), różnorodne akta i dokumenty najczęściej w języku rosyjskim, świadectwa szkolne a także skala stopni wówczas stosowana w szkole. W swoich genealogicznych poszukiwaniach dotarła do drugiej połowy XVIII wieku. Spotkaniu towarzyszyła wystawa „Rodzina na starej fotografii”, o której aranżację zadbała Elżbieta Maciątkiewicz.

26.05.2014