Dzieci ze świetlicy odwiedziły bibliotekę

Z okazji Światowego Dnia książki i Praw Autorskich dzieci ze świetlicy odwiedziły bibliotekę. Przypomnijmy, że 23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To szczególne święto wszystkich czytelników, bibliofilów i miłośników książek, w tym także wydawców, księgarzy, bibliotekarzy oraz autorów. Z tej okazji maluchy poznały dużo ciekawostek z życia książki, m.in. jaką drogę pokonuje książka, zanim trafi do rąk czytelnika. Ponadto dzieci wcieliły się w postać ilustratora. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wyszukiwanie książki z obwolutą. Mamy nadzieję, że pogadanka zapoznawcza o historii i zwyczajach związanych ze Światowym Dniem Książki, pokaz różnorodnych i najciekawszych form książek dla dzieci oraz porównanie szaty graficznej książki starej z nową zostanie w pamięci uczestników zajęć.

25.04.2014