Czytam w podróży... Herberta

Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Czytam w podróży... Herberta" zainicjowanej przez Fundację im. Zbigniewa Herberta.

Podobnie jak wiele innych bibliotek, szkół i księgarni od 27 marca będziemy rozdawać zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta. Mamy nadzieję, że zainspirują one do zainteresowania twórczością Poety a także poezją w ogóle. Mają one także zachęcić do czytania w podróży.

"Czas podróży to jeden z tych momentów w naszym zabieganym życiu, który możemy poświęcić na czytanie. Podróż nawet krótka, jak codzienny przejazd środkami komunikacji do pracy, szkoły, na uczelnię to doskonała okazja do nadrobienia zaległości literackich" - mówi Maria Dzieduszycka, Prezes Fundacji im. Zbigniewa Herberta - inicjatorka akcji.

Zatem zapraszamy do czytania!

26.03.2014