Rajd Katyński i zbiórka darów dla Kresowian

3 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z uczestnikami Rajdu Katyńskiego – Wiktorem Węgrzynem, komandorem rajdu i prezesem Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński oraz sochaczewianinem Krzysztofem Zaczkiem, uczestnikiem rajdu.

Miłym akcentem czwartkowego spotkania były odwiedziny przedstawicieli Klubu Motocyklowego Loose Brothers Sochaczew oraz IV Sochaczewskiej Drużyny Harcerskiej „Koniczyna”. Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński organizowany jest od 2001 roku, a jego celem jest odwiedzenie miejsc związanych ze zbrodnią katyńską i historią Polski na Kresach Wschodnich. Bardzo ważnym elementem rajdów jest także charytatywna pomoc naszym rodakom na Wschodzie – a w szczególności polskim dzieciom. Motocykliści wiozą ze sobą zabawki, pomoce szkolne, słodycze oraz przede wszystkim polską literaturę.

Dzięki polskim podręcznikom dzieci i młodzież mają kontakt z językiem ojczystym. Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie włączyła się w akcję zbiórki darów dla Kresowian. W sekretariacie MBP przyjmowane są książki (klasyka polska, elementarze szkolne, książki historyczne i podręczniki do nauki języka polskiego), przybory szkolne oraz zabawki. Prosimy o przekazywanie materiałów nowych, ewentualnie używanych, ale będących w dobrym stanie.

Przypomnijmy, iż XIV Rajd Katyński wystartuje 23 sierpnia o godz. 9:00 sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Motocykliści przez trzy tygodnie do pokonania będą mieli 8 tysięcy kilometrów. Tegoroczna trasa będzie wiodła do Warny, a następnie do Istambułu i Adampola.

04.04.2014