Ferie zimowe 2014 w Miejskiej Bibliotece już za nami...

Pies jest ‘’najlepszym przyjacielem człowieka’’. Pies zawsze podejdzie, pobawi się ,pocieszy i zrobi wszystko abyś był szczęśliwy. Masz  psiaka, ale nie wiesz jak sobie z nim poradzić? Chcesz, żeby był posłuszny i reagował na Twoje polecenia niezależnie od sytuacji? To  jest możliwe o ile zastosujemy się do wielu cennych wskazówek przekazanych podczas spotkania z Panią Patrycją Pastuszko- treserką psów. Już po raz kolejny młodzi widzowie 20.02.2014r w  Miejskiej  Bibliotece Publicznej w Sochaczewie mieli okazje  podziwiać czworonogów wykonujących  posłusznie komendy. Pomimo uczestnictwa w zajęciach, nawet bardzo aktywnie , nie utrwali zdobytych informacji o ile sami nie będziemy pracować z psem w  domu, tym samym zachęcamy  do praktycznego utrwalania nabytej wiedzy  z zajęć.

21 Lutego 2014 roku w Kramnicach MBP  mali czytelnicy z Sochaczewa wraz z rodzicami oraz przedszkolaki z Akademi Smyka obejrzały jedną z najsłynniejszych książek Czarnoksiężnik z Krainy Oz  w adaptacji  Teatru Art-Re z Krakowa.  Dzieci  bardzo aktywnie przeżywały spektakl.  Ponadto w kolejnej części zajęć feryjnych milusińscy obejrzeli  teatrzyk Kamishibai – to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji. Zwieńczeniem spotkania było wspólne kolorowanie ilustracji z przeczytanej bajeczki.

Dziękujemy bardzo aktorom, dzieciom za  uczestnictwo oraz Paniom wychowawczyniom i zapraszamy na następne spektakle.

„Ferie w bibliotecejuż za nami. Był to miły czas radości oraz zabawy dla dzieci, łącznie w samycg zajęciach uczstniczyło 384 dzieci. Podczas ferii mali uczestnicy mieli okazję zapoznać się z nową formą papieroplastyk- quillingu jak i zgłębić tajniki japońskiej sztuki- Kamishibai opowiadania  historii za pomocą obrazków/ilustracji wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu.

Każdy z uczestników mógł sprawdzić się, wziąć udział w tematycznych zabawach, bezpłatnie skorzystać z Xboxa, internetu, gier planszowych oraz posłuchać głośnego czytania wierszy, bajek, opowiadań, fragmentów książek a także pobawić się na miejscu w „Kąciku Malucha” Poza tym dzieci miały możliwość wziąć udział w oglądaniu bajek filmowych.

Na feriach nie zabrakło również gości: Pana Marcina Hugo-Badera dzięki któremu dzieci zapoznały z się z metodą malowania pejzaży, Pana Łukasza Kucińskiego, który zabrał dzieci w niesamowitą podróż do świata komiksu oraz Pani Malwiny Majchrzak, która pokazała ciekawe ćwiczenia na usprawnienie aparatu mowy. Ponadto oprócz zabaw nie zabrakło  warsztatów profilaktycznych ph.: Umiemy powiedzieć NIE! oraz Wirtualny świat, komputer – przyjaciel czy wróg?. Dodatkowo MBP gościła teatr ART-RE z Krakowa oraz czworonogów z Panią Patrycją Pastuszko.

Wypożyczalnia dla dzieci pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom za ten wspaniale spędzony czas.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z ferii

04.03.2014