Głośne czytanie utworów Juliana Tuwima

W minioną środę 13 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie Wypożyczalni książek dla dzieci przy ul. 1 Maja 21, z okazji obchodów roku Juliana Tuwima, odbyło się głośne czytanie utworów autora przez naszych zaproszonych gości. Książeczki dzieciom czytali w tym dniu Marek Fergiński v-ce Burmistrz Sochaczewa, Halina Pędziejewska Przewodnicząca Rady Powiatu, Beata Okraska-Ćwiek Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Sochaczewie, Barbara Bronicz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Panie ze Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W głośnym czytaniu uczestniczyły dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1, Miejskiego Przedszkola Nr 3, Niepublicznego Przedszkola Akademia Smyka, Szkoły Podstawowej Nr 3, Szkoły Podstawowej Nr 4. Dzieci wysłuchały między innymi takich wierszy jak "Lokomotywa", "Rzepka", "Okulary", "W aeroplanie", "Kotek", "Idzie Grześ", "Bambo".

Ponad to wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu - czytając wiersze razem z gośćmi, recytując je wspólnie oraz przedstawiając krótkie scenki do słuchanych wierszy. Naszym gościom i dzieciom które przybyły na spotkanie serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas, a także zapraszamy do udziału w nadchodzących spotkaniach Cała Polska czyta dzieciom które organizowane są w naszej bibliotece dzięki współpracy z Panią Dorotą Milczarek-Kowalewską lektorem Centrum Helen Doron w Sochaczewie.

15.11.2013