„Kałamarz Metafor” trafił do rąk młodej poetki z Warszawy

29  listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie spotkało się liczne grono poetów oraz  publiczności gustującej w lirycznych klimatach. Tradycyjnie,  w ostatni piątek listopada odbył się kolejny (IV już) Sochaczewski Turniej Jednego Wiersza. Na wieczór z poezją złożyły się dwa wydarzenia: Turniej Jednego Wiersza  oraz koncert Kuby Michalskiego. Do konkursu poezji przystąpiło 29 uczestników, którzy zaprezentowali niepublikowane dotąd  wiersze swojego autorstwa. Wśród poetów przybyłych  na sochaczewski Turniej obok mieszkańców naszego miasta i okolic znaleźli się także reprezentanci Warszawy, Żyrardowa a także odległego Lublińca.  Kałamarz Metafor  oraz Nagroda Główna za najlepszy wiersz konkursu  ufundowana przez Burmistrza Miasta Sochaczew trafiła do rąk młodej poetki z Warszawy – Agaty Kornackiej.  Nagrodzony wiersz nosi tytuł  „Pudełka”.  Jury w składzie:  Robert Miniak, Jerzy Jankowski , Barbara Sobkowicz  oraz Marek Boczek przyznało także dwa równorzędne wyróżnienia dla Rafała Maciszewskiego za wiersz  pt. „Zesłanie Ducha Świętego”  oraz  Zbigniewa Mysłowieckiego (wiersz bez tytułu).

Nagrodę Dyrektora Muzeum Ziemi Sochaczewskiej  i Pola Bitwy nad Bzurą   otrzymał  Robert Kania za wiersz  pt.  „Kobieta kręci korbą” natomiast  Nagrodą Dla Młodego Poety za udany debiut, ufundowaną przez Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie uhonorowana została sochaczewianka Daria Bednarska za wiersz pt.  „A jednak Pan”.

Zgromadzona publiczność wybrała swojego faworyta i została nim Elżbieta Maciątkiewicz,  autorka wiersza pt. „Prada…sprawa”.

Odrębną częścią wieczoru był koncert Kuby Michalskiego – wokalisty, gitarzysty, autora tekstów  i kompozytora. Jego piosenki zdobyły wyróżnienia na festiwalu OPPA, a w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Repertuar na który złożyły się nastrojowe ballady,  teksty liryczne oraz kilka wpadających  w ucho, dynamicznych pieśni świetnie wpisały  się w klimat imprezy.

Organizatorzy serdecznie dziękują  wszystkim którzy przyjęli nasze zaproszenie na andrzejkowy wieczór z poezją: uczestnikom konkursu, publiczności, fundatorom nagród  oraz sponsorom słodkiego poczęstunku (cukiernia Lukrecja).

02.12.2013