BIBLIOTEKA W KRAMNICACH MIEJSKICH JUŻ OTWARTA

W dniu 7 września  2013 r miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby  Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Sochaczewie.  Od roku 2001 pełni  ona rolę  biblioteki powiatowej.  Po wielu latach  funkcjonowania w trudnych warunkach miejska książnica doczekała się przestronnych, nowoczesnych lokali usytuowanych w centrum miasta , w zrewitalizowanym,  zabytkowym  obiekcie  Kramnic  Miejskich.  Biblioteka,  w której mieszczą się: Wypożyczalnia dla dzieci, Wypożyczalnia dla  dorosłych , Czytelnia oraz galeria  (część ekspozycyjna)  została wyposażona w całkowicie nowy sprzęt.  Było to możliwe dzięki dotacji  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który w ramach programu „Rozwój infrastruktury kultury”  przekazał  na ten cel  środki finansowe w wysokości 200 tys.  zł. Udział w wykonaniu tego zadania w kwocie 150 tys. zł.  ma także samorząd miejski.

Na uroczystość przybyli:  Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, Dyrektor Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy, Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego Michał Strąk wraz z  kierownikiem  Działu Wojewódzkiej Sieci Bibliotek – Barbarą Stępniewską. Miasto i powiat licznie reprezentowali przedstawiciele władz samorządowych, radni miasta i powiatu, dyrektorzy wielu instytucji, m.in.: Przewodnicząca Rady Powiatu – Halina Pędziejewska, Wicestarosta  Powiatu Sochaczewskiego – Janusz Ciura, Wiceprzewodniczący Rady Miasta -  Arkadiusz Karaś  oraz  Burmistrz Miasta - Piotr Osiecki.  Nie zabrakło także mieszkańców miasta a  wśród nich czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie.

Uroczystość otwarcia połączona została z akcją ogłoszoną przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego „Narodowe czytanie dzieł Aleksandra Fredry”.  Uczestnicy wysłuchali jednoaktówki pt. „Świeczka zgasła” w wykonaniu aktorów Julity Kożuszek oraz Jana Jakuba Należytego. Wystąpili  również uczniowie z klasy integracyjnej ze  Szkoły Podstawowej Nr 4 w Sochaczewie pod kierunkiem p. Beaty Oziemblewskiej.  Przygotowały one ciekawe interpretacje wierszy Aleksandra Fredry dla dzieci.  Zgromadzonym w uroczystej gali towarzyszył zespół muzyczny „Kwintet” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Sochaczewie, w składzie:  Janusz Strzeszewski (gitara bas), Andrzej Stępień (gitara), Krzysztof Orliński (trąbka), Paweł Dałkiewicz (instr.  klawiszowe) i Piotr Gradziński (perkusja).  Nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie,  wyposażona w nowoczesne meble i sprzęt biblioteczny a także  multimedia bardzo podobała się gościom,  którzy nie szczędzili pochwał.

Więcej zdjęć w galerii. Zapraszamy!

10.09.2013