"Kwiaty Polskie Na Mazowszu" - konkurs

„KWIATY POLSKIE NA MAZOWSZU" - tak brzmi hasło drugiej edycji ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego. Organizatorami są: Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego i Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie.

Intencją organizatorów konkursu plastycznego oraz powiązanego z nim III wydarzenia artystycznego "Kocham Polskę...Władysław Ślewiński” jest uhonorowanie ojca malarza Kajetana Ślewińskiego, powstańca styczniowego oraz wszystkich ludzi walczących w powstaniach, wojnach, strajkach o Wolną Polskę.

W konkursie swój talent artystyczny mogą zaprezentować dzieci od lat 6, młodzież jak i osoby dorosłe, którzy wykonają rysunki, obrazy,  grafiki przedstawiające kwiaty w dowolnej interpretacji. Prace konkursowe mogą być wykonane: kredką, pastelami, ołówkiem, tuszem lub  farbami (akwarelowymi, akrylowymi, plakatowymi, olejnymi).  Dopuszczalny format  nie mniejszy niż A4 i nie większy niż A3.  Szczegóły dotyczące warunków uczestnictwa oraz formy pracy konkursowej określa regulamin II Sochaczewskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego, dostępny na stronach internetowych: www.bibliotekamiejska.sochaczew.pl, www.slewinski.e-sochaczew.pl.

Organizatorzy oczekują na zgłaszanie prac konkursowych do 30 kwietnia 2013r . Należy je dostarczyć na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej:  ul. St. Żeromskiego 39a, 96-500 Sochaczew.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz  wręczenie nagród  laureatom nastąpi  w trakcie  III wydarzenia artystycznego „Kocham Polskę... Władysław Ślewiński” w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im Fryderyka Chopina w Sochaczewie.

O terminie uroczystości organizatorzy powiadomią wszystkich zainteresowanych z odpowiednim wyprzedzeniem.

05-03-2013

kategorie wiadomości