Noc w bibliotece

W sobotę 5 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie odbyła się „Noc w Bibliotece”. W ramach ogólnopolskiej akcji odbyło się spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk – poetką, autorką książeczek dla dzieci i piszącą sztuki teatralne. Elżbieta Bednarczyk znana jest z takich utworów jak: „Kłótnie w tornistrze”, „Zimowa przygoda królika”, „Figlarne myszki”, „Chciwy niedźwiadek” oraz sztuk teatralnych i twórczości dla dorosłych: „Odrodzenie duszy”, „Dar życia” . Autorka od dwudziestu lat mieszka w Australii. Podczas spotkania z czytelnikami opowiedziała o tym, jak wygląda życie codzienne w Australii, wyświetliła slajdy ukazujące, jak żyją tam dzieci, do jakich chodzą szkół i jak mieszkają. Pani Elżbieta przekazała wiele cennych wartości i nakłaniała do tego, aby szanować drugiego człowieka, czytać dużo książek, które nas wzbogacają i poszerzają naszą wiedzę o świecie.

Po spotkaniu z pisarką była możliwość nabycia książek wraz z dedykacją i autografem. W sobotni wieczór miały miejsce także warsztaty tworzenia komiksu, które poprowadził Łukasz Kuciński. Na zajęciach było dużo zabawy, rysowania literami i tworzenia od podstaw postaci. Ponadto w patio uczestnicy „Nocy w Bibliotece” obejrzeli spektakl malowania piaskiem, gdzie została zaprezentowana bajka o Kopciuszku. Sobotnia „Noc w Bibliotece” to również wieczór poetycko-taneczny w roli głównej z Elżbietą Bednarczyk a na koniec spotkania pisarka odkryła przed publicznością swój kolejny talent aktorski, wykonując taniec cygański i flamenco.

05.10.2019