Młodzieszyn - Obchody Tygodnia Bibliotek i Roku Stanisława Moniuszki

15 maja z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek odbyło się uroczyste seminarium bibliotekarzy Powiatu Sochaczewskiego. W tym roku gościła nas Filia biblioteczna w Kamionie Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodzieszynie. Spotkanie uświetniła prelekcja pt. „Stanisław Moniuszko” - ojciec polskiej opery narodowej, która odbyła się w związku z Rokiem Stanisława Moniuszki i przypadającą w 2019 roku dwusetną rocznicą urodzin twórcy polskiej opery narodowej. Prelekcję  wygłosiła Joanna Niewiadomska - Kocik, Naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta UM w Sochaczewie. Głos zabrały również wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie Barbara Bronicz, które wyraziły słowa uznania dla bibliotekarskiej pracy oraz złożyły życzenia w związku ze świętem bibliotekarzy. Uczestnicy spotkania wysłuchali także opowieści historyka Marka Orzechowskiego na temat historii Kamiona.