Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!

Ostatniego dnia na zakończenie ferii 8 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się spektakl teatralny promujący czytelnictwo pt. „ Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!” w wykonaniu aktorów z krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska”.

Pewnego dnia okazuje się, że z książek znajdujących się w bibliotece zniknęły wszystkie litery. Pani Bibliotekarka podejrzewa, że ktoś te litery ukradł i prosi o pomoc detektywa. Kiedy specjalista rozpoczyna śledztwo, trop prowadzi do Artystki. Litery są jej potrzebne do zapisywania pomysłów, a także do tworzenia nowych tekstów. Artystka przekonuje Detektywa, że litery zapisane w notatkach są jej własnością. Próbuje także pomóc, przypominając wiersz o abecadle, którego akurat uczyła się do najnowszej roli. Śledztwo jest więc kontynuowane, a ślad prowadzi dalej. Kiedy Detektyw jest już pewien, że znalazł winnego, następuje całkowity zwrot akcji i ku zaskoczeniu wszystkich okazuje się, że liter nikt nie porwał, lecz odeszły z biblioteki same. Dlaczego? Królowa Liter – Literatura odpowie na to pytanie... Zapraszamy do obejrzenia spektaklu.