Z DKK O IDEALNYM DOMU I WYMARZONEJ LOKATORCE

J P Delaney „Lokatorka”

JP Delaney to jeden z pseudonimów literackich Anthony'ego Capelli, urodzonego w Ugandzie dziennikarza i krytyka kulinarnego. „Lokatorka” jest thrillerem psychologicznym, którego bohaterki znajdujące się na życiowym zakręcie, szukają dla siebie nowego, bezpiecznego mieszkania oczekując jednocześnie, że będzie ono impulsem do odmiany życia. „ Nowoczesna, sterowana komputerowo, niezwykle minimalistyczna posesja ma jednak swoje sekrety i… wymagania. Tajemniczy architekt, Edward Monkford, pozwala na jej wynajem tylko wybrańcom, którym uda się właściwie wypełnić test, przejść rozmowę kwalifikacyjną oraz zaakceptować dwustupunktową listę zasad. Dlaczego stawia podobne reguły? Jak wpłyną na siebie losy bohaterów? Czy wszystkie tajemnice ujrzą w końcu światło dzienne? I – najważniejsze – czy wszyscy przeżyją ten dziwaczny eksperyment, jaki przeprowadzany jest w murach Folgate Street 1? „Poprzez postać Edwarda Monkforda autor zdaje się wyrażać swoją fascynację kulturą Dalekiego Wschodu, którą cechuje prosta elegancja. Zaprojektowany przez Edwarda dom przy Folgate Street 1 jest uosobieniem wyszukanej prostoty i zarazem hołdem dla minimalistycznego trybu życia.  Ten zaopatrzony w różnego rodzaju gadżety dom przyszłości to pewnego rodzaju eksperyment, który ma na celu pomóc jego mieszkańcom w samodoskonaleniu. Autor powieści łączy wątki obyczajowe, psychologiczne i kryminalne. Prawie do końca czytelnik nie ma pewności kto jest mordercą i czy czy w ogóle było to morderstwo czy wypadek.

W lutym czytamy „Muzę” Jessie Burton.

Na następne spotkanie zapraszamy 25 lutego o godz. 16.00

30.01.2019