Ferie w Oddziale dla dzieci Nr 2

W Oddziale dla dzieci Nr 2 rozpoczęliśmy ferie zimowe. Naszym dzisiejszym tematem były "Mole książkowe na start". Tym sposobem zrobiliśmy aż trzy prace plastyczno - techniczne, a dokładnie zakładki do książek. Pojawiły się postacie z książek jak Angry Birds, Minionki, Kot Filemon a nawet Dobry Dinozaur. Na zakończenie zrobiliśmy pracę kreatywną związaną z biblioteką czyli sówkę.

W drugim dniu ferii zimowych w Oddziale dla dzieci Nr 2 mieliśmy temat "Hu hu ha nasza zima zła".
Dzieci wykonały trzy prace plastyczno - techniczne związane z zimą. Pojawiły się drzewa pokryte śniegiem oraz śnieżynki.

"Bałwankowe szaleństwo". Dzieci wykonały pięć (!) prac plastyczno - technicznych związanych z bałwankiem. Wykorzystaliśmy klamerki, płatki kosmetyczne, a nawet kredę do tablicy.

W czwarty dzień ferii zimowych przenieśliśmy się na Daleką Północ by "zobaczyć" pingwiny. Na dzisiejszych zajęciach dzieci wykonały prace plastyczno - techniczne, tworząc wyjątkowe pingwiny.
PS. Najwięcej było pingwinów - Szeregowych i Rico ;)

Na piątkowych zajęciach w Oddziale dla dzieci Nr 2 tworzyliśmy cudaki - zawieszaki.:) Wykorzystaliśmy puzzle z których powstały niesamowite postacie, potworki, zwierzęta, czy postacie z bajek. <3
Na zakończenie zrobiliśmy Supermana :D

Drugi tydzień ferii zimowych rozpoczęliśmy tematem: "Wodny świat - poznajemy zwierzęta mórz i oceanów".  W naszej bibliotece pojawiły się słoiczki z "oceanem" w środku. Dopełnieniem dzisiejszych zajęć były prace origami. Dzieci zrobiły m.in. ośmiornice i kraby. :)

W Oddziale dla dzieci Nr 2 na wtorkowych zajęciach przenieśliśmy się z zimowego Sochaczewa do ciepłych Hawajów! <3 Dzieci wykonały jedną pracę plastyczno - techniczną, na którą poświęcili dużo czasu. Był to hawajski naszyjnik, składający się z kwiatków. Na zakończenie zajęć dzieci grały w gry planszowe oraz skorzystały z komputera.

Na środowych zajęciach podążyliśmy śladami dinozaurów ;) Dzieci wykonały pracę z patyczków, tworząc szkielet dinozaura. Druga część zajęć była podzielona, część dzieci wykonała baletnicę a niektórzy zrobili deski surfingowe ;)

Na zakończenie bawiliśmy się nowymi klockami i zbudowaliśmy różne rzeczy, m.in. rakietę, piłkę, dźwig i inne :)

05.02.2019