przejdź do Sochaczew.pl
252565 odwiedzin
NARODOWE CZYTANIE - „PRZEDWIOŚNIE”

   Czy kontakt z lekturą zawsze musi się kojarzyć młodzieży z przymusem i nudą ?

   Co zrobić aby był atrakcyjny a nawet stał się przygodą, radością i przyjemnością?

   Patent na to znalazła nauczycielka Zespołu Szkół Ogólnokształcących

   im. F. Chopina w Sochaczewie Justyna Kwiatkowska – Kornatko, z którą Miejska

   Biblioteka Publiczna współpracuje po raz kolejny w ramach ogólnopolskiej akcji

   „Narodowe Czytanie”. Legenda o szklanych domach pięknie wpisuje się

   w tegoroczne obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

   po 123 latach niewoli. W czasie inscenizacji oprócz wybranych tekstów z utworu

   S. Żeromskiego autorka scenariusza wykorzystała elementy współczesnej muzyki

   i tańca tak aby przedstawienie było jak najbardziej atrakcyjne dla młodego

   odbiorcy i zachęcało do sięgnięcia do pełnego tekstu „Przedwiośnia”. Pamiętać

   należy, że tekst ukazał się drukiem po raz pierwszy w latach 20 – tych XX wieku.

   W sochaczewskiej edycji „Narodowego Czytania” uczestniczył burmistrz Miasta

   Sochaczew Piotr Osiecki, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta

   Joanna Niewiadomska – Kocik oraz zaproszeni goście. Gospodarzem imprezy była  

   dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie Barbara Bronicz, która

   serdecznie dziękuje dyrektorowi ZSO im. F. Chopina Dariuszowi Miłkowskiemu   

   za zgodę na udział uczniów tej szkoły w przedstawieniu oraz dyrektorom ZSCKP          

  „80 – tka” Julii Jakubowskiej i ZSR CKU „Ogrodnik” Markowi Wernickiemu jak również polonistom z tych szkół za przybycie i opiekę nad młodzieżą.

 

W przedstawieniu udział wzięli :

 

 AKTORZY

  ŻEROMSKI    -    Bartosz Budnik kl. II a

  CEZARY         -    Mateusz Witkowski  kl. III d

  SEWERYN BARYKA   - Jakub Szymaszek  kl. III b

  HIPOLIT WIELOSŁAWSKI  -  Oskar Kobierecki kl. II e

  KSIĄDZ ANASTAZY  -  Kacper Łażewski kl. II b

  PANI WIELOSŁAWSKA  -  Zuzanna Miłkowska  kl. II c

  KAROLINA SZARŁATOWICZÓWNA  - Aleksandra Kapusta kl. III d

  WANDA OKSZYŃSKA  -  Anna Kucharska  kl. II b

  LAURA KOŚCIENIECKA  -  Aleksandra Bednarska kl. II c

 CHÓR :

  Aleksandra Adamczyk kl. IIa, Oliwia Adamczyk kl. IIIa, Maria Fornalska kl. IIIa,

   Karolina Goźlińska kl. I b, Anna Orlińska kl. II a, Majka Rychwalska kl. II a,

   Julia Skuza kl.II a, Wiktoria Stępniak kl. III a.

TANCERZE :

 Julia Bulik kl. I a, Katarzyna Ciurzyńska kl. I d, Wiktoria Gersz kl. III a,

 Zuzanna Jaworska kl. III a, Natalia Kruszewska kl. I d, Aleksandra Sanecka kl. II b,

  Szymon Stachlewski kl. I f.

 OBSŁUGA TECHNICZNA

 Franciszek Bednarczyk kl. II e, Kamil Cholewa kl. II f, Julia Lepieszka kl. II d,

 Paweł Marciniak kl. I f, Hubert Pietras kl. I f, Weronika Sobczyńska kl. II b.

A A A
12.09.2018
godz.13:20
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość