II Wierszotorówka za nami

Letni, piątkowy wieczór 24 sierpnia pełen był poezji i muzyki. Po raz kolejny, tym razem już jako stowarzyszenie, sochaczewscy poeci we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną oraz Muzeum Kolei Wąskotorowej przez kilka godzin zachęcali do czytania i pisania wierszy.

Z okazji 10 rocznicy powstania grupy poetyckiej Sochaczewskie Wieczory Literackie, która niemal od początku istnienia ściśle współpracowała z biblioteką burmistrz miasta Sochaczew wręczył jej członkom pamiątkowe statuetki ufundowane przez ratusz. Stowarzyszenie z kolei wręczyło podziękowania osobom wspierającym działalność grupy. Honorowym członkostwem została wyróżniona dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie Barbara Bronicz a podziękowania otrzymali pracownicy biblioteki Hanna Jażdżyk, Katarzyna Łażewska i Paweł Czapigo.

W programie piątkowej imprezy znalazły się również wywiady z zaproszonymi poetami oraz turniej jednego wiersza, w którym byli jurorami.

Jury przewodniczył Wojciech Kass, poeta, dyrektor Muzeum K. I. Gałczyńskiego w Praniu, poetów oceniali również : Zbigniew Mysłowiecki z Warszawy i Marek Cieśla z Dzierżoniowa.

W turnieju jednego wiersza wzięło udział 27 poetów.

Nagrodzeni zostali :

I nagroda ufundowana przez Starostwo Powiatowe - Dariusz Małek

II nagroda ufundowana przez wójta Gminy Sochaczew - Wojciech Maciej Hubner

III nagroda ufundowana przez wójta Gminy Sochaczew - Monika Milczarek

Wyróżnienie Stowarzyszenia „Atut” otrzymała Mira Umiastowska

W kategorii „poeta z powiatu sochaczewskiego” nagrodę dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie otrzymała Anna Cywińska za wiersz pt. „Miłość do góralszczyzny”, wyróżniony w tej kategorii został Fabian Filipiak za wiersz „Kałamarz metafor”.

30.08.2018