Operetkowy wieczór w bibliotece

Jedną z atrakcji tegorocznej „NOCY W BIBLIOTECE” 19 maja było spotkanie z Pawłem Świętoreckim, który promował książkę opisującą karierę primadonny Operetki Warszawskiej Wandy Polańskiej.

Autor jest ekonomistą, śpiewakiem, konferansjerem, propagatorem muzyki klasycznej. Ze szczególnym uznaniem i atencją wypowiada się o operetce i śpiewaczkach operetkowych. O Wandzie Polańskiej mówił z ogromnym szacunkiem i uwielbieniem. Okazało się, że starsi mieszkańcy Sochaczewa pamiętają i z sentymentem wspominają występy pieśniarki w naszym mieście. Spotkanie wzbogaciła swoim śpiewem Anna Maria Adamiak, która niedawno powróciła z międzynarodowego festiwalu w Korei.

Uczestnicy koncertu przekazali za pośrednictwem Pawła Świętoreckiego życzenia dla primadonny oraz nagrodzili obie panie gromkimi brawami.