NOC W BIBLIOTECE

W sobotę 19 maja w Oddziale dla Dzieci Nr 1 MBP odbyła się  „NOC W BIBLIOTECE”, którą rozpoczęły warsztaty pt. „Jak powstaje książka”,  prowadzone przez p. Joannę Tyluś-Malak. Każde dziecko miało za zadanie wymyślić o czym ma być jego książka. Dzięki uprzejmości pani Joanny dzieci mogły zapoznać się z „małą drukarnią” - zobaczyły maszyny, różnorakie szablony oraz specjalne farby. Kolejnym etapem „Nocy w Bibliotece” były animacje cyrkowe prowadzone przez Julinek. Nie zabrakło nauki kręcenia talerzem na patyku, nauki żonglerki, chodzenia w ogromnych butach klauna oraz na szczudłach a także modelowania balonów. Zwieńczeniem atrakcji były gry i zabawy, loteria fantowa oraz malowanie buziek. Tegoroczną „Noc w Bibliotece” uświetniło spotkanie autorskie Pawła Świętoreckiego połączone z koncertem operetkowo-musicalowym Anny Marii Adamiak. Ponadto przez siedem godzin czytelnicy przetrzymujący książki mogli skorzystać z trwającej w bibliotece amnestii.