Z DKK NA PÓŁNOCY NORWEGII

„Północ Norwegii to surowy klimat, garstka ludzi, tysiące reniferów, lodowate morze i wicher, który mąci świadomość. Każdy spotkany tu człowiek to skarb.

Lubimy wierzyć, że wszystko jest tam prostsze i lepsze. W „Hen” okazuje się, że nie taki ten skandynawski raj cudowny, jak go malują. Ale i tak po przeczytaniu chce się pojechać i sprawdzić. Nikt tak nie kusi podróżą na Północ jak Ilona Wiśniewska”.

Reporterka i fotografka współpracuje z „Polityką” i magazynami podróżniczymi.

Jest również autorką reportażu „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen”, za który była nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. Mieszka na północy Norwegii.

30 kwietnia na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki wymieniono wrażenia po lekturze książki, niektóre osoby znały ten kraj z własnych podróży, odmienność klimatu, warunków życia i kultury zawsze wzbudza zainteresowanie. Zakończono konkluzją , że powinniśmy się cieszyć rozmaitością krajobrazu i pięknem naszego kraju, który daje tyle możliwości turystycznych.

Niespodzianką spotkania było kolejne drugie już wydanie „Antologii poezji sochaczewskiej”, które zaprezentowała Stanisława Podgórska przedstawicielka lokalnej grupy poetyckiej „Atut”.

Ponieważ Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje po raz piętnasty w dniach 8-15 maja 2018 r., Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie serdecznie zaprasza klubowiczki oraz inne zainteresowane osoby  na spotkanie z dziennikarzem Błażejem Torańskim, przyrodnim bratem Teresy Torańskiej, które odbędzie się 15 maja o godz. 17.00. Błażej Torański będzie mówił o swojej najnowszej książce „Knebel. Cenzura w PRL-u”

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2018 odbywa się pod hasłem: „(Do)Wolność Czytania”.

Na następne spotkanie zapraszamy 28 maja o godz. 17.00

Tematem dyskusji będzie książka Paulo Coelho „Szpieg”.

Serdecznie zapraszamy.