Ferie w bibliotece dobiegły końca

Od 15 stycznia przez dwa tygodnie w Oddziale dla Dzieci Nr 1 trwały zajęcia przygotowane z myślą o dzieciach spędzających ferie w mieście.

Pierwszy tydzień ferii rozpoczęliśmy od zajęć plastycznych „Zostań wirtuozem sztuki 3 D”. W trakcie trwającej akcji „Zima w bibliotece” odbyły się także zajęcia techniczne - dzieci wykonały urocze bałwanki z patyczków laryngologicznych, nie zabrakło fabryki upominków dla babci i dziadka z okazji ich święta. Były też zajęcia sportowe o tytuł mistrza sportu. Warto dodać, iż każde spotkanie poprzedzone były krótkim wstępem literackim.

Drugi tydzień ferii zapoczątkował wykonaniem śnieżnych kul z małych słoiczków. „O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i rondelku” - to temat przewodni kolejnych zajęć, gdzie zwieńczeniem było wykonanie oryginalnych papierowych karmników. 23 stycznia w MBP dobył się spektakl teatralny pt. „To największe jest szaleństwo nie znać słowa bezpieczeństwo” w wykonaniu aktorów z krakowskiego Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska”.
Mała biedronka Aldonka ma ogromne zmartwienie - zgubiła się w lesie i nie może znaleźć drogi do domku. Spotyka Czarnoksiężnika, który próbuje dorównać w czynach Babie Jadze i zyskać większą sławę niż ona. Porywa więc Aldonkę. Na pomoc biedronce przychodzi skrzat Jeżynek i zabiera ją do swojego domku. Tu uczy ją wszystkich zasad bezpieczeństwa. Na koniec okazuje się, że dom biedronki wcale nie jest tak daleko.

Balem karnawałowym, który odbył się w piątek 26 stycznia zakończyliśmy ferie w bibliotece. Nie zabrakło gier, zabaw, muzyki a także strojów oraz masek karnawałowych, które dzieci wykonały dzień wcześniej.

W sobotę 27 stycznia zwieńczeniem akcji „Zima w bibliotece” była wycieczka do Wilanowa, do Królewskiego Ogrodu Światła, zorganizowana przez Oddział dla dzieci Nr 2 i Oddział dla dzieci Nr 1.

Dziękujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w akcji. Do zobaczenia za rok !

30.01.2018