"Mikołajki" w bibliotece

Przez dwa dni w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie (Oddział dla Dzieci Nr 1) obchodziliśmy „Mikołajki”. We wtorek 5 grudnia gościliśmy dwie grupy dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 zaś w środę 6 grudnia maluchów z Miejskiego Przedszkola Nr 7.

Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek związanych z historią Mikołaja i samych „Mikołajek - m.in. tego, że jego pierwowzorem był św. Mikołaj – biskup z Miry,  który był szczególnie wrażliwy na krzywdę i biedę innych. Zasłynął on swoją dobrodusznością i wrażliwością. Maluchy zapoznały się także ze zwyczajem obdarowywania prezentami dzieci a także przedstawione zostały postacie św. Mikołaja w innych krajach.

Wspólnie został napisany list do św. Mikołaja a na zakończenie dzieci wykonały świąteczne prace, które namalowały palcami, co sprawiło im wielką frajdę. Najładniejsze prace zostały nagrodzone a jurorami były przedszkolaki. Mikołaj pamiętał o każdym dziecku i każdy maluch dostał niespodziankę.