Urodziny urodziny...

Przez dwa dni (23 i 24 listopada) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie trwały obchody Pluszowego Dnia Misia, przypadające tym razem w sobotę 25 listopada. W „imprezie” z okazji urodzin Pluszowego Misia uczestniczyły maluchy ( 5-latki) „Krasnale” oraz „Smerfy” z Miejskiego Przedszkola nr 7 w Sochaczewie a także uczniowie ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 4 i pierwszaki z sochaczewskiej „trójki”.

Dzieci dowiedziały się, że pierwszy miś pojawił się ponad sto lat temu, a jego narodziny zawdzięczamy prezydentowi USA Teodorowi Roosveltowi a Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Przewodnikiem po „misiowym świecie” był miś Zygmunt, który od lat mieszka w naszej bibliotece.

W trakcie spotkania dzieci rysowały oraz wycinały misie a także wysłuchały opowieści o „Przygodach misia Kazimierza”, który nie jest zwyczajnym misiem. Potrafi wyczarować jezioro w umywalce, spotkać potwora w ogrodzie, skonstruować statek kosmiczny oraz odnaleźć szczęście dzięki pieczeniu naleśników. Dzięki przyjaźni z Anią ciekawy świata Kazio uczy się, że w przyjaźni najważniejsze jest zaufanie, nie warto się obrażać, marzenia nie mają ceny, a szczęście łatwo pomylić z krokodylem. Nie zabrakło także wielu quizów i zagadek obrazkowych związanych z najpopularniejszymi misiami z bajek. Dużą frajdę maluchom sprawiły zabawy ruchowe, konkurs kto szybciej zje miodek, jak również malowanie misi z masy solnej. Na zakończenie dzieci otrzymały medale – odznakę Przyjaciela Pluszowego Misia zaś grupy pamiątkowe dyplomy. Odbył się także słodki misiowy poczęstunek.

27.11.2017