191744 odwiedzin

Pierwsza „Wierszotorówka” za nami

1 września w kramnicach miejskich, odbyła się Noc Poezji i Muzyki „Wierszotorówka”. Organizatorem przedsięwzięcia była grupa Sochaczewskie Wieczory Literackie, działająca przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie. Celem imprezy było przybliżenie czytelnikom współczesnej polskiej poezji i zachęcenie uczestników do poszukiwania własnej drogi twórczej. Prezentacje poszczególnych grup poetyckich umiliła muzyka Andrzeja Kopy. Jednym z głównych punktów imprezy był otwarty Turniej Jednego Wiersza. Do konkursu przystąpiło blisko trzydziestu uczestników. Jury przyznało dwie trzecie nagrody - Agnieszce Tyczyńskiej i Tadeuszowi Hutkowskiemu. Drugą nagrodę otrzymał Robert Kania, zaś pierwsze miejsce zajął Paweł Biliński z Warszawy. Gwiazdą piątkowego wieczoru był Władysław „Gudonis” Komendarek, który dał niesamowity koncert. Drugi dzień „Wierszotorówki” (2 września) przeznaczony był dla poetów przybyłych spoza Sochaczewa. W programie znalazło się zwiedzanie okolicznych miejscowości (m.in. Żelazowa Wola, Brochów). Dwudniową imprezę zakończył konkurs na limeryki i fraszki o Sochaczewie w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

05-09-2017

kategorie wiadomości

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie