„Lato w Bibliotece” dobiegło końca

Od 3 lipca w Oddziale dla Dzieci Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej trwały zajęcia wakacyjne „Lato w Bibliotece”. Warsztaty odbywały się od poniedziałku do piątku a udział w nich brały dzieci w wieku 6- 12 lat. Dzięki niezwykle urozmaiconemu programowi dzieci spędzające wakacje w mieście mogły wypełnić swój wolny czas twórczą i przyjemną zabawą.

Zajęcia wakacyjne rozpoczęły się warsztatami plastyczo-profilaktycznymi zatytułowanymi „Bezpieczne wakacje”. W każdy wtorek odbywało się głośne czytanie bajek i opowiadań na świeżym powietrzu. Był także plener malarski w ruinach sochaczewskiego zamku z p. Barbarą Jachimowicz oraz plener fotograficzny. Dzięki spotkaniu z p. Waldemarem Zakrzewskim dzieci poznały tajniki fotografii. Warsztatami dziennikarskimi zakończył się pierwszy tydzień akcji „Lato w Bibliotece”. Dzieci zobaczyły jak wygląda praca dziennikarzy w redakcji „Ziemi Sochaczewskiej”. Powstała także „jedynka” ze zdjęciem uczestników. Zwieńczeniem zajęć było napisanie krótkiego tekstu prasowego i stworzenie własnej strony tytułowej.

W ramach wakacyjnych zajęć było także tworzenie ramki na zdjęcie, malowanie kamyków, „akademia plasteliny” oraz warsztaty komiksowe, które poprowadził sochaczewski rysownik Łukasz Kuciński. Dzieci spędzające wakacje w bibliotece miały także okazję spotkać się z genealogiem p. Anną Ziejewską, kolekcjonerem numizmatów i autografów p. Leszkiem Głowackim, archeologiem z sochaczewskiego muzeum p. Anną Wachowską oraz lektorem szkoły Helen Doron Sochaczew. W świat pisania ikon dzieci wprowadziła ikonograf Elżbieta Maciątkiewicz. Każdy uczestnik zajęć próbował swoich sił w naszkicowaniu Aniołka z sercem. Było też czytanie książek z serii „Magiczny Domek na Drzewie”. Niesamowitych wrażeń dostarczyła dzieciom wizyta w Radiu Sochaczew.

Zwieńczeniem akcji „Lato w Bibliotece” była wyprawa do Centrum Zabaw dla Dzieci „Świat Dziecka” przy ul. Poprzecznej w Sochaczewie. Jednak dzieci nie żegnają się z biblioteką. Przypominamy, iż od poniedziałku 7 sierpnia rozpoczynają się zajęcia w Filii nr 3, przy ul. 15 Sierpnia 83. Gorąco  zapraszamy!

31-07-2017

kategorie wiadomości

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie