Wakacyjne Spotkanie z Ikoną

Co jakiś czas wzgórze zamkowe przyciąga ciekawymi wydarzeniami. Najbliższe odbędzie się w niedzielę 13 sierpnia. Wśród ruin zamku zobaczymy ikony oraz ich sochaczewskich twórców, posłuchamy także występu gruzińskiej skrzypaczki.
Na spotkanie zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna, w której od wielu miesięcy trwają zajęcia z ikonopisania. Prowadzi je bibliotekarka i jednocześnie znawczyni tej tematyki, Elżbieta Maciątkiewicz, która ukończyła warsztaty, a ostatnio studia podyplomowe z ikonopisarstwa.
Wszyscy, których interesuje ta tematyka, chcieliby poznać kulisy tworzenia ikon, na pewno nie pożałują. Członkowie grupy podzielą się swoimi doświadczeniami, a na wszystkie pytania chętnie odpowie Elżbieta Maciątkiewicz.
Spotkanie zakończy recital skrzypcowy gruzińskiej artystki Keso Burchuladze, absolwentki konserwatorium w Tibilisi, która, oprócz klasycznych utworów, zaprezentuje typowo gruziński repertuar.
Dla sochaczewian to prawdziwa gratka, nieczęsto bowiem mamy okazję posłuchać muzyki z tej części świata.

24-07-2017

kategorie wiadomości

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie