Noc w bibliotece pełna atrakcji!

W sobotę 3 czerwca w godz. 17:00-22:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie zaprosiła wszystkich chętnych na pełen atrakcji wieczór, przygotowany w ramach trzeciej ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Czytanie porusza”. Tegoroczną „Noc w Bibliotece” rozpoczął spektakl teatralny w wykonaniu krakowskiego Studia teatralnego KRAK-ART pt. „Czy Czerwony Kapturek czyta książki?”. Była również interaktywna zabawa z aktorami a humorystyczne dialogi spektaklu sprawiły, że zarówno dzieci, jak i dorośli świetnie się bawili. Celem teatrzyku było przybliżenie dzieciom bogactwa lasu oraz, jak należy w nim się zachowywać, by nie przeszkadzać jego mieszkańcom i nie niszczyć przyrody.

Przez dwie godziny w Oddziale dla Dzieci Nr 1 trwało „wybuchowe” spotkanie z panią Agnieszką Podlaską, założycielką „Juniora Odkrywcy” - firmy edukacyjnej specjalizującej się w budowaniu wysokich standardów nauczania dzieci przy użyciu szczególnych metod dydaktycznych. W programie znalazły się eksperymenty i doświadczenia a każdy uczestnik zajęć z pewnością mógł poczuć się jak prawdziwy naukowiec.

W trakcie trwania „Nocy w Bibliotece” w patio kramnic miejskich odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu gramatyczno-recytatorskiego, zorganizowanego we współpracy z Centrum Helen Doron Sochaczew.

Wypożyczalnia dla Dorosłych w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc w Bibliotece” zorganizowała spotkanie autorskie ze Sławomirem Koprem - pisarzem, publicystą, autorem książek historycznych. Sławomir Koper wydał ponad 40 tytułów, których sprzedaż osiągnęła 800 tysięcy egzemplarzy. Pozycje tego autora wielokrotnie znajdowały się na listach bestselerów. Są również chętnie wybierane przez czytelników biblioteki w Sochaczewie. Podczas spotkania autor opowiedział o swoim warsztacie twórczym.

Zwieńczeniem tegorocznej „Nocy w Bibliotece” W Oddziale dla Dzieci było spotkanie z bohaterami książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” oraz ułożenie własnej historii detektywistycznej. Ponadto w trakcie trwania imprezy przygotowane były wykreślanki dla spostrzegawczych i sudoku dla wytrwałych.

Tego wieczoru obowiązywała także amnestia - można było oddać zaległe książki bez kary za ich przetrzymanie ponad termin. Ponadto przyznane zostały nagrody i dyplomy dla najbardziej aktywnych czytelników:

Odział dla Dzieci Nr 1:

Witold Barciński

Bartłomiej Kowalkiewicz

Karina Strzelecka

Paulina Strzelecka

Wypożyczalnia Dla Dorosłych:

Krystyna Osmolak

Wioletta Wieteska

Waldemar Kaźmierczak

Pięciogodzinna noc minęła niespodziewanie szybko. Kiedy wybiła dwudziesta druga, dzieci choć zmęczone niechętnie opuszczały gościnne progi naszej biblioteki. Do zobaczenia za rok!

05-06-2017

kategorie wiadomości

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie