Podsumowanie konkursu W. Szymborskiej „Obmyślam świat”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji (przypadającego 21 marca) wczoraj  22 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie odbył  się  Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej pt.  „Obmyślam świat”.  Do konkursu przystąpiła młodzież  ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu sochaczewskiego, wyłoniona w drodze eliminacji  w konkursach szkolnych.

Komisja konkursowa w składzie:

•  Barbara Sobkowicz, pedagog, polonistka, animatorka życia kulturalnego w Sochaczewie
  • Jolanta Kawczyńska ,  instruktor SCK, animatorka kultury
  • Barbara Bronicz, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie wysłuchała 56 wystąpień uczestników reprezentujących miasto Sochaczew oraz gminy powiatu sochaczewskiego.

Oceniając recytację  komisja brała pod uwagę przede wszystkim: opanowanie pamięciowe, zrozumienie zawartych  w utworach treści i emocji oraz odpowiednie ich przekazanie,  dobór repertuaru odpowiadający predyspozycjom recytującego, dykcję i ogólny wyraz artystyczny.

W wyniku pracy  komisji  wyłoniono następujących laureatów konkursu:

W kategorii wieku:  uczniowie  szkół gimnazjalnych

I MIEJSCE

Natalia Sołdaczuk,  ucz. Zespołu Szkół w Sochaczewie im. Fryderyka Chopina - Gimnazjum Nr 3

II MIEJSCE

Weronika Nguyen,  ucz. Gimnazjum Nr 2 im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie

III MIEJSCE

Łucja Modrak,  ucz. Zespołu Szkół w Kozłowie Szlacheckim

W kategorii   ucz. gimnazjum Jury przyznało 3 Wyróżnienia:

Ilona Adamska , ucz. Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Sochaczewie

Maja Rychwalska, ucz. Gimnazjum Nr 2 im. Króla Władysława Jagiełły  w Sochaczewie

Katarzyna Wójtowicz , ucz. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Suchej

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych

I MIEJSCE

Eliza Olejniczak, ucz. ZSR CKU

II  MIEJSCE

Mateusz Witkowski , ucz. LO im Fryderyka Chopina w Sochaczewie

III MIEJSCE

Zofia Ejsymont, ucz. ZS im. J. Iwaszkiewicz w Sochaczewie

oraz  Wyróżnienie dla Wiktorii Linowskiej  – ucz. ZS CKP  „80”

W kategorii osób dorosłych Nagrodę Grand Prix otrzymała Maryla Wasiak oraz wyróżnienia Grażyna Grobelska i Krystyna Klatt.

Dyplomy i nagrody ufundowane przez Dyrektora MBP w Sochaczewie i zostały wręczone laureatom w trakcie uroczystego podsumowania konkursu.

Konkurs recytatorski uświetnił koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Piotra Milczarka, znanego i cenionego wokalisty z naszego miasta.

Warto dodać, iż poetki Grażyna Grobelska, Stanisława Podgórska i Krystyna Klatt z lokalnej grupy poetyckiej „Sochaczewskie Wieczory Literackie”, zainspirowane twórczością Wisławy Szymborskiej zaprezentowały własne utwory.