Ferie w bibliotece dobiegły końca

Od 13 lutego przez dwa tygodnie w Oddziale dla Dzieci Nr 1 trwały zajęcia przygotowane z myślą o dzieciach spędzających ferie w mieście.

Pierwszy dzień ferii rozpoczęliśmy od lekcji pokazowej Centrum Helen Doron - Angielski dla niewtajemniczonych. W trakcie trwającej akcji „Zima w  bibliotece” odbyły się także zajęcia plastyczno-literackie, w trakcie których powstały niezwykle oryginalne kartki walentynkowe. Najmłodsi w czasie ferii mieli okazję spotkać się z miłośnikiem astronomii - Włodzimierzem Politowskim, prowadzącym w Oddziale dla Dzieci Nr 1 cykliczne „Koło Małych Astronomów”. Głównym tematem zajęć była Mapa Zimowego Nieba - omówione zostały zjawiska na nim zachodzące, wygląd nieba zgodnie z podanymi porami roku i nocy, a także układ planet i Księżyca. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne zgodne z tematyką astronomiczną. Nie zabrakło też zajęć profilaktycznych, dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Warto dodać, iż w pierwszej połowie lutego w całej Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu.

Origami dla dużych i małych - czyli kolejne zajęcia w Oddziale dla Dzieci Nr 1. Tym razem, w piątek 17 lutego pod okiem pani Zofii Szydełko dzieci poznały sztukę składania papieru, czyli origami. Na zajęciach wyczarowane z papieru zostały m.in. przebiśniegi, kotki, serduszka oraz wiatraczki.

Drugi tydzień ferii rozpoczął się od lekcji tematycznej przygotowanej przez Centrum Helen Doron. Dwadzieścia map wskazujących drogę do najodleglejszych zakątków świata, to bilans kolejnych zajęć w bibliotece - czyli spotkanie z książką podróżniczą „Nela Mała Reporterka”. Zajęcia techniczne, takie jak tworzenie wielobarwnych makat oraz śnieżnobiałych, pokrytych lodem Zamków Królowej Śniegu to kolejne dni w bibliotece.

Wycieczką do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą zakończyliśmy tegoroczne ferie w Oddziale dla Dzieci Nr 1. Mali uczestnicy obejrzeli eksponaty z czasów I i II wojny światowej - między innymi: broń strzelecką, sprzęt, dokumenty, zdjęcia, umundurowanie i oporządzenie żołnierzy Wojska Polskiego walczących w bitwie nad Bzurą we wrześniu 1939 r a także zespół eksponatów z wykopalisk Ziemi Sochaczewskich od czasów prehistorycznych do średniowiecza. Serdecznie dziękujemy pani Annie Wachowskiej i panu Rafałowi Gołębiowskiemu za ciekawe spotkanie.

Ponadto w czasie ferii w bibliotece dzieci mogły skorzystać z gier stolikowych i planszowych, posłuchać głośnego czytania wierszy, bajek, opowiadań, fragmentów książek oraz skorzystać z bezpłatnego dostępu komputera.

Zaraszamy do galerii zdjęć

27-02-2017

kategorie wiadomości

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie