Wernisaż wystawy ikon i rękodzieła artystycznego

10 stycznia o godz. 17.00 miłośnicy sztuki sakralnej mieli okazję spotkać się w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej i obejrzeć unikatowe XIX i XX wieczne ikony udostępnione bibliotece ze zbiorów prywatnych. Oprócz ikon zabytkowych na wystawie zaprezentowano prace Sochaczewskiej Grupy Malarzy pracującej pod kierunkiem Elżbiety Maciątkiewicz, która dzieli się swoją pasją i talentem z innymi.Swoje prace pokazała również Jadwiga Orczyk - Miziołek prowadząca Pracownię Rękodzieła Artystycznego przy Sochaczewskim Centrum Kultury. Instruktorka SCK ma w swoim dorobku przepiękne wizerunki Matki Bożej, m.in. Matki Bożej Sochaczewskiej, uczestniczyła też w zajęciach pisania ikon.Jest osobą bardzo wszechstronną w swojej twórczości, oprócz obrazów o tematyce religijnej maluje na jedwabiu i innych tkaninach, prowadzi zajęcia z młodzieżą podczas których powstaje własnoręcznie robiona biżuteria, ozdoby z filcu, albumy do zdjęć oraz inne przedmioty codziennego użytku pięknie zdobione.

Wystawę można oglądać do końca lutego.

Serdecznie zapraszamy.

11.01.2017