przejdź do Sochaczew.pl
301800 odwiedzin
"My-Polacy" – podsumowanie konkursu plastycznego

15 czerwca w Kramnicach Miejskich odbyło się podsumowanie piątej edycji Sochaczewskiego - Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego im. Władysława Ślewińskiego pt. „Kocham Polskę… My- Polacy”. Na konkurs wpłynęło siedemset pięćdziesiąt prac plastycznych wykonanych różnymi technikami artystycznymi. Konkurs im. Władysława Ślewińskiego stał się corocznym przeglądem twórczości plastycznej, który na stałe razem z Wydarzeniem Artystycznym „Kocham Polskę…Władysław Ślewiński” organizuje Towarzystwo Miłośników Malarstwa im. W. Ślewińskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie. Galę rozdania nagród uświetnił koncert muzyczny w wykonaniu uczniów PSM w Sochaczewie. Tradycyjnie zwycięzcy otrzymali Nagrody Prezydenta RP oraz Nagrody im. Władysława Ślewińskiego, gdzie fundatorami nagród było wiele instytucji kultury: Muzea Narodowe w Polsce, Państwowa Galeria w Sopocie, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Sochaczewskie Centrum Kultury, Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach oraz poseł na Sejm RP Maciej Małecki, Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, Adam Orliński sochaczewski radny w sejmiku województwa mazowieckiego, Starosta powiatu sochaczewskiego Jolanta Gonta, Burmistrz miasta Sochaczewa Piotr Osiecki oraz wójtowie siedmiu sochaczewskich gmin: Monika Pietrzyk-Połubińska, Mirosław Orliński, Marek Olechowski, Maciej Mońka, Piotr Szymański, Roman Kujawa, Grzegorz Kropiak.

Wystawę nagrodzonych prac można oglądać do połowy września br. w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Dyplomy i Nagrody Prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymali:

  • Katarzyna Suchoń, Żywiec
  • Oliwia Żołnacz, kl. IV, Szkoła Podstawowa w Chełmie
  • Agata Kwiatkowska, LO im. W. Gersona w Warszawie
  • Joanna Paluch ZSP w Żyrardowie

Alfabetyczna  lista laureatów 2016r.

Monika Boruta -Sałacińska, Sochaczew

Zbigniew Błaszczyk, Włocławek

Konrad Badowski lat 3 z siostrzyczka lat 2 tatą i mamą, cała rodzinka, kategoria: prace rodzinne, Bydgoszcz

Kamil Biernacki, Warsztaty Terapii Zajęciowej

Laura Cichocka, lat 11, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiskitkach

Alicja Chocyk lat 8, ZSP Nr 6 Żyrardów

Ewa Chmielewska, Sochaczew

Barbara Derda, Sochaczew

Dominik Detka, lat 12, Zespół Szkół Publicznych Nr 6 w Żyrardowie

Olga Dłutek, lat 14 Gimnazjum Nr 2 w Sochaczewie

Alicja Głąb, lat 10 Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Klaudiusz Grabisna, Sochaczew, Warsztaty Terapii Zajęciowej

Wojtek Grochowski, lat 3,5 z mamą, Celestynów kategoria prace rodzin

Magdalena Jacak, SP Nr 7 Lublin

Magdalena Kosiarek, lat7, Zespół Szkół Publicznych Nr 6 w Żyrardowie

Bartosz Kowalewski, kl. II Szkoła Podstawowa w Kurdwanowie

Maja Kolonko, lat 9, Młodzieżowy Dom Kultura Nr 1 w Tychach

Zosia Kurnik, lat6 Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Julia Krysztowiak SP w Młodzieszynie

Julia Kamińska kl. III Gimnazjum w Iłowie

Jan Kufera, lat 13 ZS w Baranowie

Agata Kwiatkowska, kl. II Liceum Plastyczne im. W. Gersona w Warszawie kat. szkoły średnie

Natalia Kamińska, lat 18, LO im. F. Chopina Sochaczew

Wiktoria Kuszaj, Sochaczew, Warsztaty Terapii Zajęciowej

Mikołaj Łukawski, Gimnazjum Nr 2 w Sochaczewie

Karolina Mertens, lat 9 Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Łukasz Mrożek,  lat 18, Liceum Plastyczna A. Kenara Zakopane

Zuzanna Musioł , PCK Powozownia w Radziejowicach

Gabriela Nowak lat. 16 ZSP im. T. Kantora Dąbrowa Górnicza

Julia Pająk, lat 8, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Emilia Pakuła lat 10,Szkoła Podstawowa Nr4 im. Janusza Korczaka

Joanna Paluch, lat 13 Zespół Szkół Publicznych Nr 3 Gimnazjum w Żyrardowie

Ignacy Pałka, Radom

Waleria Pylypenko Szkoła Podstawowa nr 14 im. Ks. Grzegorza Piramowicza w Gdańsku

Elżbieta Pyra, Włocławek

Marzena Salwowska, Toruń

Julia Słacińska, SCK  instruktor :  Monika Boruta –Sałacińska Sochaczew

Beata Samborska, Sochaczew

Ola Sanecka, kl. II Gimnazjum Powiatowe w Sochaczewie

Marzanna Sobieraj, Sochaczew

Karol Szaniewski, lat 9, Pszczyna

Katarzyna Stolarska, „Powozownia” w Radziejowicach

Katarzyna Suchoń, Żywiec

Kamila Szymonowicz, lat 16, ZSP im. T. Kantora Dąbrowa Górnicza

Alicja Ścigocka kl.IV Szkoła Podstawowa im. F. Chopina w Brochowie

AleksandraTumkiewicz, lat 16, ZSP im. T. Kantora Dąbrowa Górnicza

Lisa van Ommeren, lat 9, Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku

Katarzyna Wójtowicz, ZS w Nowej Suchej l.15 nauczyciel : Małgorzta Szostak

Wiktoria Zabłocka, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultura Nr 1 w Tychach

Natalia Zięba , l. 4, Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia ss. Serafitek w Nowym Targu

Urszula Żochowska, Szkoła Podstawowa im. św. M Kolbego w Teresinie nauczyciel: Agnieszka Fortuna

Oliwia Żołnacz,  ucz. kl. IV Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Chełmie

A A A
15.06.2016
godz.14:17
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość